Bony na badania laboratoryjne USK przekazał na licytacje w czasie 30. finału WOŚP w Opolu

Data publikacji:
27/01/2022

IMG_3315.jpegOd wielu lat współpracujemy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Niemal po każdym finale trafia do nas nowy sprzęt medyczny - mówi dyrektor generalny Dariusz Madera. - Chcemy za to podziękować organizatorom zbiórek i ofiarodawcom, przekazując na 30. jubileuszowy finał dwa bony, po 200 zł każdy.

Osoby, które je wylicytują, będą mogły skorzystać w ramach tych kwot z wybranych badań laboratoryjnych. - A że przygotowujemy się do otwarcia laboratorium po przeprowadzonym remoncie, to być może zwycięzcy licytacji będą jednymi z pierwszych pacjentów w naszym nowym punkcie pobrań - dodaje dyrektor Madera.

- Zachęcamy do wzięcia udział w licytacji i zafundowania sobie lub bliskim najlepszego prezentu, jakim są badania profilaktyczne. Bezcenną wartość zdrowia doceniamy w czasie epidemii jeszcze bardziej - komentuje Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik ds. praw pacjenta w USK, która przekazała bony przedstawicielom opolskiemu sztabowi WOŚP.   

- Wykonujemy badania zlecane przez naszych lekarzy i inne jednostki medyczne, ale także szeroki zakres badań komercyjnych, m.in. pod kątem diagnostyki chorób serca, tarczycy, cukrzycy, anemii, autoimmunologii (w kierunku chorób z autoagresji, takich jak toczeń, choroby jelit, wątroby czy naczyń). Prowadzimy także badania z zakresu alergologii, oznaczamy poziom hormonów czy markery nowotworowe - wylicza Ewa Gawrylak-Dryja, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

Przez kilkanaście ostatnich lat Fundacja WOŚP przekazała USK (a wcześniej WCM) wyposażenie warte ponad 8 mln zł. - To darowizny, z których korzystają przede wszystkim najmłodsi pacjenci na oddziałach Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków, Chirurgii Dziecięcej,  Pediatrii, ale także Laryngologii, na Bloku Operacyjnym, w Stacji Dializ czy Zakładzie Diagnostyki Obrazowej – podaje dr n. med. Andrzej Kucharski, dyrektor ds. lecznictwa. - Tylko w ub.r. do szpitala trafiły m.in. mobilne kardiomonitory, respirator, analizator parametrów krytycznych, urządzenie do podgrzewania płynów infuzyjnych, urządzenia do ogrzewania większych niemowląt i dzieci.

 

 - To współpraca dla nas niezwykle potrzebna. Dotychczas trzykrotnie otrzymywaliśmy sprzęt od WOŚP, ostatnio po 28. finale, czyli w ubiegłym roku - komentuje dr n. med. Ryszard Noparlik, kierownik Oddziału Chirurgii Dziecięcej. - Dzięki temu możemy zaoferować naszym pacjentom szerszy zakres wykonywania zabiegów operacyjnych, bardziej nowoczesnym technologiami, małoinwazyjnymi.

Dr Noparlik podkreśla, że aby uzyskać sprzęt z WOŚP, należy wykazać się m.in. zakresem prowadzonego leczenia czy liczbą wykonywanych operacji, fundacja ma też prawo do kontrolowania, czy darowizny są wykorzystywane zgodnie z zapisami umów.   

Przewiń do góry