W 2022 roku szpital kliniczny sfinalizuje kilka inwestycji. Co się zmieni dla pacjentów?

Data publikacji:
23/02/2022

wiz 3 (1).jpegCentrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych, Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych, laboratorium, poczta pneumatyczna, główna rejestracja i pomieszczenia dla POZ - to projekty inwestycyjne, które rozpoczęto w USK w ub.r., a ich zakończenie planowane jest w najbliższych miesiącach.

- 2022 rok zapowiada się owocnie pod kątem inwestycji, które rozpoczęliśmy rok temu i planujemy oddać wkrótce, m.in. wyremontowany punkt pobrań, rejestracja i poczekalnia w laboratorium, rozbudowaną pocztę pneumatyczną, a w kolejnych miesiącach: Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych, Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych, nowoczesną rejestrację główną i zmodernizowane wejście główne oraz pomieszczenia pod przychodnię POZ dla miasta Opola - wylicza Dariusz Madera, dyrektor generalny USK.

Centrum badań i innowacji i UCWBK powstają w oddzielnym budynku po dawnej pralni, zaadoptowanym na potrzeby rozwoju klinicznego szpitala.

Wejście główne, hall główny z punktem informacyjnym  i centralna rejestracja zostaną dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami, m.in. powstanie podjazd dla wózków, zostaną zainstalowane pętle indukcyjne z myślą o osobach z deficytami słuchu. 

 

– Nowy rok rozpoczęliśmy z certyfikatem ministra zdrowia potwierdzającym spełnienie standardów akredytacyjnych dla leczenia szpitalnego. Potwierdziliśmy też certyfikaty ISO w kilku obszarach. To dobre wiadomości dla nas, ale przede wszystkim dla naszych pacjentów, którym możemy oferować bardziej nowoczesne metody leczenia, w coraz lepszych warunkach, według określonych standardów - komentuje dyrektor Madera.

W ub.r. w USK leczono 190 tys. pacjentów (niemal 117 tys. w poradniach specjalistycznych, 23 tys. - na oddziałach, prawie 43,6 tys. - na SOR-ze). - To o 20 tys. więcej niż w 2020 r., kiedy obowiązywały lockdowny i uczyliśmy się, jak funkcjonować w czasie epidemii - komentuje dr n. med. Andrzej Kucharski, dyrektor ds. lecznictwa. 

 

Przewiń do góry