Transport darów z artykułami medycznymi pojechał do Iwano-Frankiwska

Data publikacji:
14/03/2022

Załadowywanie darów dla ukraińskich lekarzy na samochód.We współpracy z kontrahentami, firmami partnerskimi, pracownikami szpitala i innymi osobami fizycznymi USK w Opolu zorganizował zbiórkę artykułów medycznych dla Uniwersytetu Medycznego w Iwano-Frankiwsku i tamtejszego szpitala kardiologicznego.

To placówki partnerskie naszego szpitala, a Iwano-Frankiwsk jest miastem i regionem partnerskim Opola i Opolszczyzny.

- Zgromadziliśmy wiele rzeczy, m.in. materiałów opatrunkowych, higienicznych, sprzętu medycznego i innych artykułów. Spakowaliśmy to wszystko w kartony i przygotowaliśmy do przekazania. W sumie zebrało się 20 europalet – podaje Dariusz Madera, dyrektor generalny.

W kartonach znalazły się dary przekazane od osób prywatnych oraz firm: Integros, Abena, MEDILAB Białystok, Higma Service, TZMO, 3M, Aesculap Chifa, Top Med, Paul Hartmann, Thea, Johnson&Johnson, Promedica, Polpharma, For Light i Aresto-med.

 

- Reakcja na nasz apel o wsparcie ukraińskich medyków była niezwykle pozytywna i szybka, za co chciałbym serdecznie wszystkim zaangażowanym podziękować. Dziękuję też pracownikom, którzy koordynowali zbiórkę i przekazanie darów, przygotowali rzeczy do transportu i w sobotę wczesnym ranem załadowali je do ciężarówki - podkreśla dyrektor Madera.

- Dary przygotowywaliśmy zgodnie z listą potrzeb przedstawioną przez przedstawicieli placówek medycznych z Iwano-Frankiwska. Organizację tej pomocy skonsultowaliśmy z konsul honorową Ukrainy w Opolu i wojewodą opolskim. O organizację transportu i sprawną koordynację logistyki zadbał Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. - opisuje Dariusz Madera.

Załadunek na ciężarówkę OSM Olesno trwał 1,5 godziny. Paletami i kartonami wypełniono całą przestrzeń pakową, od podłogi po dach ciężarówki. Kierowcy – Ryszard Zając i Grzegorz Bagiński z oleskiej spółdzielni – przewidywali, że do granicy dotrą w około 6 godzin. Tam towar zostanie przepakowany do samochodu ukraińskich partnerów.

Wiadomo, że transport szczęśliwie dotarł do celu w sobotę przed północą.

- Ponieważ szpital otrzymał kolejne darowizny i deklaracje przekazania darów rzeczowych, to planowana jest organizacja następnego transportu na Ukrainę – zapowiada dyrektor Dariusz Madera.

Przewiń do góry