Klinika i Oddział Kardiologii USK i UO organizują 85. Wiosenną Konferencję Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i XIV Konferencję "Kardiologii Polskiej"

Data publikacji:
07/04/2022

ptkOpole1.jpegDwudniowe wydarzenie (22-23 kwietnia) zostało zaplanowane w formie sesji wykładowych prowadzonych na żywo w Teatrze im. J. Kochanowskiego, które będą równocześnie transmitowane online.

- W trakcie 85. Wiosennej Konferencji PTK & XIV Konferencji "Kardiologii Polskiej" omówimy dokładnie najnowsze europejskie i polskie wytyczne dotyczące postępowania z pacjentami kardiologicznymi - zapowiada przewodniczący komitetu organizacyjnego prof. dr. hab. n. med. Marek Gierlotka, kierownik Oddziału i Kliniki Kardiologii w Opolu (na zdjęciu, z prawej strony). - Uczestnictwo zgłosili kardiolodzy i kardiochirurdzy z całej Polski, ale to także wydarzenie interesujące dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, rezydentów medycyny, lekarzy rodzinnych, internistów czy studentów kierunków medycznych, których także się spodziewamy. 

- Nowością w tym roku jest sesja poświęcona najważniejszym stanowiskom polskich ekspertów opublikowanym w „Kardiologii Polskiej”. Tematyka pozostałych sesji jest bardzo zróżnicowana i nawiązuje do wytycznych w praktycznie wszystkich podspecjalnościach kardiologii, o co doskonale zadbał Komitet Naukowy Kongresów PTK. Ponadto kilka ważnych i ciekawych tematów przygotowaliśmy w konwencji warsztatowej - dopowiada dr n. med. Piotr Feusette, zastępca kierownika Oddziału Kardiologii USK w Opolu (na zdjęciu, z lewej strony).

prof. dr. hab. n. med. Marek Gierlotka, kierownik Oddziału i Kliniki Kardiologii w Opolu (na zdjęciu, z prawej strony)

- Jesteśmy przekonani, że przygotowany program przyniesie konkretne korzyści dla praktyki klinicznej - komentuje dziekan Wydziału Lekarskiego dr hab. Jacek Jóźwiak, prof. UO. - Zapraszamy do Opola i udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych nowoczesną kardiologią, w tym studentów medycyny, dla których udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie: https://wiosennakp.ptkardio.pl

Fot. USK Opole

Przewiń do góry