Kolejny transport darów medycznych trafił do Iwano-Frankiwska w Ukrainie

Data publikacji:
19/04/2022

IMG_4005 (2).jpegUniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wraz z partnerami (firmami Mercator Medical, For Light, Zarys International Group i CS Orlen oraz osobami fizycznymi) przygotowali drugi transport artykułów medycznych do Ukrainy.

- Tym razem przekazaliśmy wyroby medyczne i leki dedykowane pacjentom z problemami kardiologicznymi - mówi Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu. - Ponieważ odbiorcą było nasze partnerskie Obwodowe Kliniczne Centrum Kardiologii w Iwano-Frankiwsku wśród darów znalazły się leki gwarantujące dobrą opiekę kardiologiczną, m.in. zapewniające stabilność po przebytym zawale serca.

Paczki, które tym razem zajęły 7 europalet, zawierały także bandaże, stazy, opatrunki sterylne i inne materiały opatrunkowe oraz środki dezynfekcyjne i apteczki potrzebne w trakcie udzielania pierwszej pomocy medycznej.  

 

- Dzięki życzliwości firm Mercator Medical, For Light, Zarys International Group i CS Orlen, które przekazały nam darowizny pieniężne oraz dostarczyły apteczki i inne wyroby medyczne oraz dzięki darowiznom od osób fizycznych kolejny raz mogliśmy skompletować artykuły medyczne tak potrzebne Ukraińcom w czasie wojny - komentuje dyrektor Madera. - Bardzo chciałbym za tę dobrą współpracę podziękować.

- Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania pracowników naszego szpitala, którzy zadbali o zakup darów według potrzeb, ich spakowanie i załadowanie na ciężarówkę. W przygotowaniu listy potrzeb pomogła nam kardiolog z Iwano-Frankiwska, która przyjechała przed miesiącem do Opola i w kwietniu podjęła pracę w naszym szpitalu. Transport ponownie zorganizowały służby marszałka województwa opolskiego i skoordynowały jego przeładunek na granicy, dzięki czemu wszystkie dary dotarły do partnerów w Iwano-Frankiwsku - kontynuuje dyrektor Madera.   

 

Przewiń do góry