Nowoczesny gastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. To darowizna od firmy Weegree

Data publikacji:
05/10/2021

Na zdjęciu (od lewej): dyrektor generalny USK Dariusz Madera, CEO Weegree Grzegorz Kuliś z gastroskopem i gastrolog dr Jarosław Struzik, ordynator Oddziału Wewnętrznego USK.

Urządzenie firmy Fujinon uzupełniło wyposażenie szpitalnej Pracowni Badań Endoskopowych. - Będziemy z niego korzystać do przeprowadzania badań u dorosłych i dzieci. Na pewno będzie dobrze służył naszym pacjentom - mówi gastrolog lek. med. Jarosław Struzik, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrzny USK.

- Mamy teraz do dyspozycji pięć gastroskopów, co jest ważne przy konieczności zapewnienia dużej mobilności w szpitalu, ponieważ takie badania wykonujemy nie tylko ambulatoryjnie - w naszej pracowni, ale także u pacjentów na oddziałach intensywnej terapii dorosłych i dzieci, kardiochirurgii, neurochirurgii i bloku operacyjnym – wylicza dr Struzik.

- Od pewnego czasu w naszych działaniach CSR-owych, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu, istotne miejsce zajmuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu - zaznacza Grzegorz Kuliś, prezes Grupy Weegree, która ofiarowała szpitalowi gastroskop za 50 tys. zł.

- Nasza współpraca zaczęła się z momentem wybuchu pandemii koronawirusa, kiedy nieodpłatnie pomagaliśmy szpitalowi w znalezieniu do pracy pielęgniarek i lekarzy z Polski i Ukrainy. Ponadto podczas trzeciej fali pandemii zainstalowaliśmy nasz system do inteligentnego rozpoznawania osób odwiedzających szpital z kamerą termowizyjną i naszego humanoidalnego robota Peppera. Obecnie przekazaliśmy wideogastroskop do diagnostyki chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego, aby służył Opolanom – wylicza prezes Kuliś.

- Prezes Grzegorz Kuliś zwrócił się do nas z propozycją wsparcia w określonej kwocie. Uzgodniliśmy, że niezwykle przydatny byłby nowy gastroskop. Urządzenie zostało już zainstalowane i korzystamy z niego - informuje Dariusz Madera, dyrektor generalny USK. – Cieszy nas ta wielopłaszczyznowa współpraca z Weegree i troska o dobro naszych pacjentów.

Od początku roku do końca sierpnia USK otrzymał w formie darowizn wyposażenie za niemal 2,1 mln zł: łóżka szpitalne, respiratory, kardiomonitory, stoły operacyjne, aparat do znieczulania dzieci, urządzenie do ogrzewania krwi i płynów i urządzenia do ogrzewania pacjenta. Głównymi darczyńcami były: Opolski Urząd Wojewódzki i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.    

Na zdjęciu (od lewej): dyrektor generalny USK Dariusz Madera, CEO Weegree Grzegorz Kuliś z gastroskopem i gastrolog dr Jarosław Struzik, ordynator Oddziału Wewnętrznego USK.     

Przewiń do góry