Ponad 600 uczestników wzięło udział stacjonarnie i online w ogólnopolskich konferencjach kardiologicznych zorganizowanych w Opolu
Data publikacji:25/04/2022

Konferencję uroczyście zainaugurowali w piątek prof. Przemysław Mitkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i prof. Anetta Undas, redaktor naczelna "Kardiologii Polskiej" oraz przedstawiciele komitetu organizacyjnego prof. Marek Gierlotka, dr Piotr Feusette i dr Jacek Jóźwiak.
- Cieszę się na tak liczne przybycie, zarejestrowanych mamy ponad 600 uczestników. Dziękuję 140 wykładowcom, którzy przyjechali do nas z całej Polski i wzbogacają swoją wiedzą fachową wszystkie 31 sesji - mówił prof. Marek Gierlotka, kierownik Kliniki i Oddziału Kardiologii UO/USK, przewodniczący komitetu organizacyjnego.
Prof. Przemysław Mitkowski, przewodniczący PTK, dziękował za możliwość spotkania w Opolu w tradycyjnej formule i obecność władz podczas uroczystej inauguracji. - Bardzo się cieszę z tak olbrzymiej reprezentacji władz samorządowych, parlamentarzystów, władz uniwersytetu. Jest to niebywałe - widzę, że tutaj w Opolu wszyscy współpracują dla dobra medycyny, dla dobra kardiologii - mówił.
Prof. Anetta Undas podkreśliła, że konferencja to dobre forum na wymianę doświadczeń, dyskusji o przyszłości zarówno praktyki klinicznej, ale też nauki.
Rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. Marek Masnyk przypomniał, że w Opolu działa jeden z młodszych w kraju Wydziałów Lekarskich. - Tym bardziej cieszymy się, że możemy gościć u siebie wybitnych kardiologów z całej Polski - mówił.
Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, podkreślił, że kardiologia to jedna z dynamicznie rozwijanych dziedzin medycyny w uniwersyteckim szpitalu. - Z myślą o wsparciu dla badań medycznych i nauki właśnie tworzymy w szpitalu Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych i Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych: sercowo-naczyniowych i kręgosłupa. Zabiegamy też na pozyskanie finansowania na budowę Uniwersyteckiego Centrum Sercowo-Naczyniowego, w którym znalazłyby się wszystkie oddziały zabezpieczające najciężej chorych pacjentów w województwie - wskazał dyrektor Madera.
Wydarzenie odbyło się w murach Teatru Dramatycznego im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Prezydent Opola, podczas inauguracji, zaprosił uczestników konferencji do odwiedzenia m.in. zoo, Rynku, amfiteatru i Muzeum Polskiej Piosenki.