Trwa wyposażanie pomieszczeń miejskiej przychodni POZ, powstającej na terenie USK

Data publikacji:
06/05/2022

IMG_4195.jpeg- Realizujemy ważny postulat mieszkańców, tworzymy przychodnię na Malince - komentował prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podczas wizyty w powstającej przychodni. - Dzięki udanej współpracy z miastem pacjenci będą mieli na terenie naszego kompleksu dostęp do rozszerzonej oferty świadczeń medycznych - podkreśla Dariusz Madera, dyrektor szpitala.

Jak podała Brygida Manhart-Gołyga, członek zarządu spółki Centrum Zdrowia w Opolu, trwa organizacja funkcjonowania nowej przychodni. - Mamy kupiony cały sprzęt. Poszukujemy lekarzy, pielęgniarek, rejestratorek. Na początek będzie tu pracowało ok. 10 osób - poinformowała członek zarządu miejskiej spółki i wyjaśniła, że miasto wydało na ten cel ok. 2 mln zł, z czego 1,5 mln zł kosztował remont.

 

 

Przychodnia powstanie w budynku D USK, w sąsiedztwie modernizowanego właśnie holu głównego, w którym znajdą się m.in. nowoczesna rejestracja centralna i punkt informacyjny. Przeprowadzono też gruntowny remont wejścia głównego do szpitala. Powstała nowa pochylnia dla wózków i osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Z pochylni będą korzystać zarówno pacjenci USK jak i POZ.  

Przewiń do góry