Święta zawodowe pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. W naszym szpitalu pracuje ich ponad 470

Data publikacji:
12/05/2022

Zdjęcie przedstawia pielęgniarki z naszego szpitalaDziękuję Wam za zaangażowanie w codziennie obowiązki, wykonywane w czasie epidemii ze szczególnym narażeniem własnego zdrowia - mówiła Maria Grzeczna, naczelna pielęgniarka podczas uroczystego spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej.

Dyrektor ds. lecznictwa dr n. med. Andrzej Kucharski życzył pracującym przedstawicielom tych zawodów satysfakcji, radości i miłości. - Z powodu epidemii koronawirusa dwa lata czekaliśmy na spotkanie w szerszym gronie z okazji Waszego święta i w tym roku jest to możliwe, co cieszy - przypomniał dyrektor Kucharski. 

Dyrektorzy szpitala dziękowali pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym symbolicznymi kwiatami i słodyczami. Niespodzianką był minirecital flecistek z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu Natalii Mrohs i Natalii Łasochy (NN Flutes) z klasy Kariny Kandzi-Maniak, pod opieką Jadwigi Pawlik.

Wykład na temat dializowania pacjentów w Opolu wygłosiła oddziałowa Nefrologii, Edyta Stasiak, druga w USK pielęgniarka ze stopniem naukowym doktora.  

- Każda z nas ma w sobie coś z odwagi Ryszarda Lwie Serce, ofiarności Rolanda, cierpliwości Penelopy i miłości Izoldy, w różnych proporcjach - mówiła podczas spotkania Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch, pielęgniarka epidemiologiczna i wojewódzki konsultant w tej dziedzinie.

W szpitalu pracuje ponad 470 pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Panowie pielęgniarze zatrudnieni są na Bloku Operacyjnym, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i oddziałach Kardiologii i Neurochirurgii.

Kartki z życzeniami i słodkie upominki dla pracujących na oddziałach Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej przekazała też z okazji świąt zawodowych przedstawicielka Fundacji Dr Clown z Opolszczyzny. To z tym personelem "doktorzy" od śmiechoterapii współpracują najczęściej w USK.

 

 

Przewiń do góry