Z okazji Dnia Dziecka niepełnoletni pacjenci otrzymali upominki. To trzeci dzień świętowania w USK

Data publikacji:
01/06/2022

IMG_4509.jpegW poniedziałek Fundacja Spartanie Dzieciom przekazała oficjalnie tablicę interaktywną dla dzieci z Oddziału Pediatrii. We wtorek wolontariusze Fundacji "Dr Clown" Region Opolszczyzna zorganizowali warsztaty krawieckie w świetlicach na oddziałach, a dziś wręczyliśmy dzieciom upominki pozyskane od partnerskich instytucji i firm: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, AgroAs.  

- Ofiarowaliśmy dotychczas dwanaście takich tablic do świetlic szpitalnych w całym kraju, żeby dzieci mogły zapomnieć o chorobie, pobawić się, poćwiczyć logiczne myślenie – mówił w poniedziałek na Oddziale Pediatrii Adam Król z Fundacji Spartanie. - Jesteśmy fundacją, której członkowie kochają biegać, a przy okazji pomagamy dzieciom.

Małgorzata Wojdyła z Zespołu Placówek Specjalnych przy ZOZ w Opolu, jedna z nauczycielek prowadzących zajęcia w szpitalnych świetlicach, wyjaśniała, że interaktywna tablica pozwala dzieciom przez dotyk rozwijać funkcje poznawcze, kształcące, koordynację wzrokowo-ruchową, pamięć i logiczne myślenie. - To pokolenie, które używa tabletów i smartfonów i łatwiej zainteresować ich takimi grami niż takimi samymi zadaniami, ale wyrysowanymi na kartkach - oceniła.

We wtorek wolontariusze Fundacji „Dr Clown” Region Opolszczyzna zorganizowali dla dzieci z oddziałów Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej warsztaty krawieckie z robienia pacynek. - - W dniu dziecięcego święta w USK jesteśmy od lat, ale nasi wolontariusze prowadzą terapię śmiechem regularnie - opowiadała Agnieszka Bąkowska, zastępca pełnomocnika fundacji w regionie.

W środę wręczyliśmy leczonym w szpitalu dzieciom upominki pozyskane od partnerskich instytucji i firm (Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, AgroAs). - Cieszymy się, że w tym szczególnym dniu możemy wywołać uśmiech na twarzach naszych pacjentów - mówiła Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora d.s. praw pacjenta.

 

W ub.r. pomocy medycznej w Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu udzielono dzieciom niemal 38,5 tys. razy. Na SOR przyjęto ponad 11 tys. pacjentów do 18 r. życia, na Oddziale Pediatrii - 2,5 tys., a na Oddziale Chirurgii Dziecięcej - ponad 1,4 tys., w poradniach specjalistycznych - ponad 22,6 tys.

Dzieci i młodzież są także hospitalizowane na pododdziale Ortopedii Dziecięcej, oddziałach Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków, Okulistyki oraz Laryngologii. Korzystają też z badań laboratoryjnych i diagnostyki obrazowej.

Oddział pediatrii rozwija świadczenia z zakresu diabetologii, gastroenterologii i alergologii, obok leczenia innych chorób wieku dziecięcego. Opolski Ośrodek Diabetologii Dziecięcej może się pochwalić międzynarodowym certyfikatem SWEET.

Oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków oraz Chirurgii Dziecięcej są jedynymi o takim profilu w województwie. Dziecięca intensywna terapia dysponuje też karetką N do transportu noworodków.

Zabiegi wydłużania i korekcji kończyn techniką Ilizarowa u dzieci wykonuje w USK dr hab. n. med. Piotr Morasiewicz. Nowością w skali regionu są zabiegi wszczepiania implantów ślimakowych wykonywane przez prof. Krzysztofa Morawskiego, kierownika oddziału i kliniki laryngologii.

Żeby zapewnić jak najlepsze warunki pobytu, w szpitalu systematycznie prowadzone są remonty. Dzieci już mogą korzystać z nowoczesnej pediatrii i dedykowanej im części SOR.   

  

Przewiń do góry