Szpital stara się o pozyskanie finansowania na rozwój centrum badawczego

Data publikacji:
10/06/2022

CBiI_wiz.png Powstające Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych - sercowo-naczyniowych i kręgosłupa jego dyrektor dr hab. n. med. Marek Cisowski, prof. Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, zaprezentował na konferencji promującej efekty wdrażania innowacyjnych projektów badawczo-rozwojowych w województwie opolskim.

Organizatorem konferencji był Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich UMWO  dr Karina Bedrunka przedstawiła planowane kierunki regionalnego wsparcia z puli unijnej do 2027 r.

Dotację ma otrzymać m.in. nasz szpital na rozwój tego centrum. To dobra wiadomość dla pacjentów, którzy będą mogli korzystać z prowadzonych w centrum badań w ramach projektów naukowych.

Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych - sercowo-naczyniowych i kręgosłupa, działające w strukturze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, to ośrodek kreowania i wdrażania innowacyjnych badań i rozwoju nowoczesnych technologii medycznych.

 

Koszt budowy i podstawowego wyposażenia centrum to ponad 30 mln zł. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu: unijnemu w wysokości ponad 19,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 oraz 2,4 mln zł z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Najnowocześniejszy rezonans komputerowy i tomograf już zostały zainstalowane w budynku centrum, a wyposażenie zostanie uzupełnione m.in. o  aparaty do badań EKG, USG tętnic, czy 32-kanałowy system do neuromonitoringu.

Ważnym elementem jest także infrastruktura informatyczna pozwalająca na przetwarzanie dużej ilości danych, umożliwiająca projektowanie i realizację wielokierunkowych badań z zastosowaniem nowoczesnych i innowacyjnych technologii oraz analiz Big data.

Więcej informacji o zakresie działalności można znaleźć tutaj CBiI

Przewiń do góry