Konferencja o zagrożeniach epidemiologicznych dla pracowników placówek medycznych i sanepidu

Data publikacji:
21/06/2022

Konferencja na temat zagrożeń epidemiologicznych.Aktualne zagrożenia epidemiologiczne i podsumowanie epidemii koronawirusa - to najważniejsze zagadnienia omówione podczas konferencji organizowanej w naszym szpitalu przez pielęgniarkę epidemiologiczną i wojewódzkiego konsultanta ds. pielęgniarstwa epidemiologicznego Katarzynę Sołtys-Bolibrzuch i Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Opolu.  

W konferencji uczestniczyli pracownicy uniwersyteckiego szpitala w Opolu, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej z terenu województwa opolskiego oraz członkowie zespołów kontroli zakażeń szpitalnych z Opolszczyzny, z którymi mgr Sołtys-Bolibrzuch jako konsultant wojewódzki współpracuje.

Dr n. med. Urszula Posmyk z WSSE w Opolu przedstawiła podczas konferencji ocenę sytuacji epidemiologicznej w zakresie Covid-19 oraz ognisk zakażeń szpitalnych w województwie opolskim w latach 2020 - 2022, czyli w czasie nasilenia zakażeń i zachorowań, dr n. med Justyna Piwowarczyk mówiła o aktualnych zagrożeniach epidemiologicznych związanych z migracją ludności, w tym napływem uchodźców wojenny z Ukrainy do Polski.

Mgr Katarzyna Nowakowska omówiła aspekty prawne dla wyrobów medycznych w związku ze zmianą ustawy, a mgr Aneta Mainda - rolę rękawic medycznych w prewencji zakażeń szpitalnych.

- Cieszę się, że po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa i związanymi z tym obostrzeniami, mogliśmy wrócić do formuły stacjonarnych spotkań dla specjalistów zajmujących się zagadnieniami epidemiologicznymi w naszym regionie - mówi mgr Katarzyna Sołtys - Bolibrzuch, organizatorka konferencji.

- To okazja do poznania najnowszych wskazań medycznych, zdobycia wiedzy z zakresu zmieniającego się prawa w tym obszarze, podzielenia się doświadczeniami. O tym, że wszystkim nam to spotkanie było potrzebne, świadczyć może frekwencja - nasza największa sala była pełna podczas kolejnych wystąpień - podsumowuje , pielęgniarka epidemiologiczna USK w Opolu i wojewódzki konsultant ds. pielęgniarstwa epidemiologicznego.

 
      

Przewiń do góry