Doposażenie Poradni Okulistycznej dla dzieci to cel charytatywnego rajdu rowerowego. Impreza już w sobotę

Data publikacji:
22/06/2022

4.jpegDzięki darowiźnie od organizatora akcji CH Turawa Park dziecięca poradnia zostanie doposażona, m.in. w kasetę okularową, tablicę Snellena i meble. Liczy się każdy uczestnik, bo wysokość wsparcia jest uzależniona od liczby zgłoszonych osób. Akcję można też dodatkowo wesprzeć, wpłacając datki przez portal siepomaga.   

Poradnia Okulistyczna dla dzieci w USK, na rzecz której zostanie przekazany dochód z tegorocznego rajdu, to jedyna poradnia specjalistyczna o takim profilu w naszym regionie. Każdego roku przyjmowanych jest w niej ponad 3,5 tys. dzieci, w tym wcześniaki.

- Dzięki pozyskanym w czasie tej charytatywnej akcji pieniądzom poradnia ta zostanie doposażona m.in. w kasetę okularową do doboru szkieł, tablicę Snellena do badania ostrości wzroku, fotel okulistyczny oraz kolorowe meble - wylicza Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta w USK w Opolu.

Akcja rozpoczyna się w sobotę o godz. 10.00, rejestracja uczestników od 9:00, start na dłuższej 30-kilometrowej trasie o 11:00, a na krótszej 10-kilometrowej - o 11:30.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przy CH Turawa Park powstanie też miasteczko rajdowe, a w nim m.in. Strefa Zdrowia, przygotowana we współpracy z USK i NFZ w Opolu.

- Proponujemy badania okulistyczne, konsultacje lekarza internisty oraz badania EKG i pomiar glukozy - wylicza Adriana Mazurkiewicz-Fornalik.

W strefie staną także: Mammobus, Krwiobus i Dentobus, możliwe będzie wyrobienie kart EKUZ i potwierdzenie profilu zaufanego IKP oraz zapoznanie się z programami DietNFZ, profilaktyki raka piersi i szyjki macicy, gruźlicy, badań prenatalnych czy chorób układu krążenia.

Pełne informacje i zapisy na stronie Turawa Park

Akcję można dodatkowo wesprzeć wpłatą przez portal charytatywny siepomaga: https://www.siepomaga.pl/charytatywny-rajd-rowerowy

Przewiń do góry