Niemal 18,8 tys. zł trafi do USK na wyposażenie Poradni okulistycznej dla dzieci. To efekt rajdu. Dziękujemy

Data publikacji:
28/06/2022

IMG_4806.jpeg18774 zł - to kwota, która zostanie przekazana przez Centrum Handlowe Turawa Park, organizatora X Charytatywnego Rajdu Rowerowego, na doposażenie Poradni Okulistycznej dla dzieci w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Dziękujemy uczestnikom charytatywnej akcji. Dziękujemy partnerom i sponsorom, którzy pomogli nam przy współorganizacji.  

Do tej kwoty dodamy jeszcze efekt zbiórki prowadzonej przez siepomaga. We wtorek stan konta wynosił 520 zł. W sumie mamy więc już 19 294 zł

- Tegoroczny rajd - jak na jubileuszowy przystało - był wyjątkowo udany. Wzięła w nim udział rekordowa liczba ponad 900 uczestników, którym dziękujemy za chęć dołączenia do akcji. Pogoda dopisała, może nawet zbyt mocno. Wszystko poszło zgodnie z planami, a efekt jest imponujący - relacjonuje Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta i koordynatorka rajdu z ramienia uniwersyteckiego szpitala.

 

- Dziękujemy przedstawicielom centrum Turawa Park za znakomitą współpracę przy kolejnej edycji rajdu, dostrzeżenie potrzeb naszego szpitala i gotowość do wsparcia naszych pacjentów  - kontynuuje Adriana Mazurkiewicz-Fornalik.

- Dziękujemy firmom i instytucjom, które wsparły nas finansowo i organizacyjnie. W tym roku były to: Medilab, AgroAs, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu i Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu - wymienia pełnomocnik d.s. praw pacjenta.

Każdego roku w jedynej w województwie Poradni okulistycznej dla dzieci przyjmowanych jest ponad 3,5 tys. pacjentów, w tym wcześniaki.

- Dzięki pozyskanym w czasie tej charytatywnej akcji pieniądzom poradnia ta zostanie doposażona m.in. w kasetę okularową do doboru szkieł, tablicę Snellena do badania ostrości wzroku, fotel okulistyczny oraz kolorowe meble - wylicza Adriana Mazurkiewicz-Fornalik.

 

Przewiń do góry