Hotele dla owadów i kolorowanki przekazała szpitalowi Fundacja VACO wraz z firmą VACO Retail

Data publikacji:
30/06/2022

IMG_4899.jpegDzięki umieszczonym na terenie przyszpitalnego parku budowlom, najmłodsi pacjenci będą mogli obserwować życie owadów. Poznają je także, malując podarowane na oddziały kolorowanki. W części terenu zielonego w pobliżu hoteli powstanie kwietna łąka.

Hotel dla owadów to budowla, zapewniająca różnym gatunkom bezkręgowców schronienie i możliwość budowy gniazd. Kształt i użyte w nim materiały są idealne, aby zachęcić owady do odwiedzin hotelu. Jest to forma ekologicznej ochrony przyrody oraz poprawy zapylania kwiatów.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu hotele zostaną ulokowane na obrzeżach parku, żeby były widoczne dla dzieci leczonych na oddziałach, m.in. pediatrii, chirurgii dziecięcej, okulistyki czy laryngologii.

- Od dwóch lat rozdajemy takie hotele w ramach naszej akcji „Dbamy o owady”. W tym roku stawiamy je przy szpitalach i oddziałach dziecięcych. Cieszymy się bardzo, że także przy USK w Opolu. To ukłon w stronę ekologii i ochrony środowiska - mówi Paweł Zabilski z Fundacji VACO.

- Chcemy też podzielić się wiedzą na temat owadów z dziećmi obecnymi tego dnia w szpitalu, dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalne ekologiczne kolorowanki. Dodatkowo, dzięki wsparciu VACO Retail, polskiego producenta ekologicznych środków na owady, m.in. komary czy muszki owocówki, przekażemy na rzecz szpitala zapas płynów do dezynfekcji, który nadal jest niezbędny w placówkach medycznych - dodaje Paweł Zabilski.

 

Na zdjęciach przedstawiciele fundacji i firmy na terenie zielonym przy USK i w świetlicy, z zespołem Oddziału Pediatrii, gdzie przekazali kolorowanki dla dzieci leczonych w naszym szpitalu. 

- Jak ważna jest ekologia, wiemy wszyscy. Im wcześniej to zrozumiemy, tym lepiej okażemy szacunek miejscu, w którym żyjemy. Dziękujemy Fundacji VACO za wytypowanie naszego szpitala do tej akcji. Dzięki umieszczonym na terenie parku hotelom dla owadów najmłodsi pacjenci będą mogli obserwować życie rożnych gatunków, a przekazane kolorowanki nie tylko umilą czas pobytu w szpitalu, ale poszerzą ich wiedzę na temat świata owadów - mówi Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta w USK w Opolu i dodaje, że na części terenu zielonego w pobliżu powstanie kwietna łąka, żeby „lokatorzy” hotelu mieli dogodne warunki do życia.

 

 

Przewiń do góry