3-letni pacjent po pierwszym w województwie wszczepieniu implantu ślimakowego. Operacja i okres pooperacyjny przebiegły bez powikłań

Data publikacji:
12/07/2022

IMG_3574.jpegJuż po pierwszych tygodniach użytkowania implantu mama operowanego dziecka zauważyła zmianę w zachowaniu syna. Dostrzegła wzrost jego zainteresowania otoczeniem oraz aktywniejszy udział w zajęciach rehabilitacji słuchu.

Minęły cztery miesiące od wykonania pierwszego w województwie opolskim zabiegu wszczepienia implantu ślimakowego w Klinice Otorynolaryngologii  (2 marca 2022r.). Pacjentem był 3-latek z obustronnym, głębokim niedosłuchem czuciowo-nerwowym.

- Zarówno operacja, jak i okres pooperacyjny przebiegły bez powikłań - informuje prof. Krzysztof Morawski, kierownik kliniki i oddziału, który wykonał ten zabieg z zespołem bloku operacyjnego i oddziału USK.

- Dzięki operacji chłopczyk otrzymał szansę na słuch, a wraz z nim na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie w społeczeństwie. Z efektów implantu zadowolona jest również mama dziecka, która już po pierwszych tygodniach użytkowania zauważyła zmianę w zachowaniu syna. Dostrzegła wzrost jego zainteresowania otoczeniem oraz aktywniejszy udział w zajęciach rehabilitacji słuchu - opisuje profesor.

I dodaje, że chłopca czeka jeszcze długa rehabilitacja, regularne ćwiczenia z logopedą i psychologiem, nauka mowy. - Jednakże dzięki operacji wszczepienia implantu 3-letni chłopczyk pokonał pierwszy milowy krok, by zyskać dostęp do świata, który był dla niego wcześniej zamknięty - wskazuje prof. Morawski.

Reportaż po zabiegu i rozmowę z prof. Morawskim można zobaczyć w magazynie "Medicus" TVP3 Opole:

https://opole.tvp.pl/60649771/medicus-8-czerwca-2022

Relacja wideo z zabiegu:

 

 

Przewiń do góry