Rozpoczyna się budowa ronda przy szpitalu. Zaplanowano zmiany organizacji ruchu

Data publikacji:
08/08/2022

297657234_621713062646079_7672737836967837495_n.jpeg10 sierpnia rozpoczynają się prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Witosa. Mają potrwać do końca 2022 roku. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu dla samochodów, pieszych oraz nowe lokalizacje przystanków MZK.

Zadanie - zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę - zostało podzielone na dwa etapy. W etapie I przewidziano budowę połowy ronda na jezdni zachodniej (od strony osiedla), dojazdów do ronda na al. Witosa oraz przebudowę wlotu z al. Solidarności.

W związku z tym:

Z ruchu wyłączone zostaną skrzyżowania al. Witosa z al. Solidarności i ul. Krzemieniecką. Al. Solidarności zamknięta zostanie na wysokości skrzyżowania z ul. Bielską/Lwowską. Objazd do al. Witosa zostanie poprowadzony ul. Lwowską i ul. Tarnopolską.

Jezdnia wschodnia (od strony szpitala) w trakcie robót będzie pełniła rolę jezdni dwukierunkowej, zostaną wykonane przejazdy tymczasowe. Bezpośrednia strefa robót zostanie wygrodzona za pomocą stosownych barier.  O prowadzonych robotach będą informowały znaki i oznaczenia.

Chodnik i ścieżka rowerowa od ul. Krzemienieckiej do al. Solidarności będą wyłączone z ruchu. Obszar robót oraz ścieżki dla pieszych zostaną oznakowane szczegółowymi tabliczkami oraz wydzielone zaporami.

Dojazd do szpitala zostanie zorganizowany również poprzez drogę wewnętrzną z ronda na ul. Wygonowej/ al. Witosa. Drogi dojazdowe do USK zostaną oznakowane.

Wprowadzona zostanie zmiana trasy autobusów komunikacji miejskiej.

  • Autobusy jadące w kierunku przystanku "Witosa Pętla", będą omijać zamknięty odcinek, jadąc ul. Lwowską, ul. Tarnopolską do al. Witosa. Na trasie umieszczone będą dwa dodatkowe przystanki tymczasowe. Pierwszy na al. Solidarności przed ul. Bielską. Drugi przystanek tymczasowy w tym kierunku na al. Witosa za skrzyżowaniem z ul. Tarnopolską.
  • Autobusy jadące w kierunku ul. Pużaka będą skręcały w ul. Tarnopolską, Lwowską i al. Solidarności. Na tym kierunku ulokowany zostanie przystanek tymczasowy przy al. Witosa przed skrzyżowaniem z ul. Tarnopolską . Przystanek "Al. Witosa Szpital" zostanie przeniesiony 35 m w kierunku ul. Tarnopolskiej.

Wszystkie przystanki tymczasowe zostaną usytuowane w oświetlonych miejscach.

Wizualizacja: "Czas na Opole"

Przewiń do góry