Piknik dla zdrowia w ostatni weekend wakacji 27-28 sierpnia, przy Centrum Handlowym Turawa Park. Zapraszamy

Data publikacji:
11/08/2022

Baner - piknik.jpegW ostatni weekend wakacji 27-28 sierpnia, w godz. 11:00 - 16:00, przy Centrum Handlowym Turawa Park, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu organizuje piknik dla zdrowia.

W programie dwudniowego wydarzenia są bezpłatne konsultacje medyczne, warsztaty, ćwiczenia sportowe, gry i zabawy dla dzieci, konkursy rodzinne z nagrodami i koncerty.

Na terenie pikniku wydzielone zostaną strefy zdrowia oraz gier i zabaw dla dzieci, a na scenie m.in. występować będą zespoły muzyczne.

W strefie zdrowia – zarówno w sobotę jak i niedzielę - będzie można skorzystać z pomiaru składu ciała i obliczania BMI, pomiaru ciśnienia krwi i cukru we krwi, konsultacji dietetyka i lekarzy specjalistów. Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach dietetycznych, ćwiczeniach sportowych z instruktorem czy kupić zdrowe produkty od lokalnych dostawców. Na stanowisku USK będzie możliwość zapoznania się z zasadami udziału w badaniu kolonoskopowym w ramach programu profilaktycznego.

Dla najmłodszych przygotowana zostanie strefa sportu, zabaw i gier, a w niej: plac zabaw z dmuchańcami, pokazy baniek mydlanych, animacje z instruktorem, konkursy z nagrodami o zdrowym stylu życia, malowanie twarzy.

Dodatkowymi atrakcjami będą koncerty zespołów muzycznych SmileBand i One Night Band, grających znane przeboje.

Serdecznie zapraszamy w sobotę i niedzielę 27-28 sierpnia, w godz. 11:00 - 16:00, na teren przy CH Turawa Park.

plakat na piknik 7.jpeg

Celem pikniku pn. „STOP dla raka jelita grubego” jest promowanie profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia, w związku z prowadzoną przez USK w Opolu profilaktyką nowotworową i wykonywanymi darmowymi badaniami kolonoskopowymi w pełnym znieczuleniu dla mieszkańców województwa opolskiego.

Program zdrowotny jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Przewiń do góry