Piknik dla zdrowia "STOP dla raka jelita grubego". Fotorelacja i film z dwudniowego wydarzenia

Data publikacji:
29/08/2022

IMG_4202.jpeg W programie dwudniowego wydarzenia - organizowanego przez nasz szpital w ostatni weekend wakacji na terenie CH Turawa Park - były bezpłatne konsultacje medyczne, warsztaty, ćwiczenia sportowe, gry i zabawy dla dzieci, konkursy rodzinne z nagrodami i koncerty.

 

W strefie zdrowia – zarówno w sobotę jak i niedzielę, 27 i 28 sierpnia 2022 - można było skorzystać z pomiaru składu ciała i obliczania BMI, pomiaru ciśnienia krwi i cukru we krwi, konsultacji dietetyka i lekarzy specjalistów.

Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w warsztatach dietetycznych i ćwiczeniach sportowych z instruktorem.

Na stanowisku USK była możliwość zapoznania się z zasadami udziału w badaniu kolonoskopowym w ramach programu profilaktycznego

Celem pikniku pn. „STOP dla raka jelita grubego” była promocja profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia, w związku z prowadzoną przez USK w Opolu profilaktyką nowotworową i wykonywanymi darmowymi badaniami kolonoskopowymi w pełnym znieczuleniu dla mieszkańców województwa opolskiego.

Realizowany przez USK w Opolu program profilaktyczny jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Film z pikniku:

Przewiń do góry