MISJA SZPITALA:

Nie szkodzić, lecz działać dla dobra chorego

Szpital wyróżniony w konkursie "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom"

Data publikacji:
06/09/2022

IMG_5124.jpegW drugiej edycji konkursu dla pracodawców, organizowanego przez Politechnikę Opolską, uniwersytecki szpital otrzymał wyróżnienie za wspieranie zatrudnienia uchodźców z Ukrainy.

6 września w Centrum Nauki i Biznesu Politechniki Opolskiej rozstrzygnięto konkurs dla opolskich firm, które zatrudniają obcokrajowców. Jego celem jest docenienie pracodawców, którzy kierują się zasadami równego traktowania pracowników bez względu na pochodzenie oraz wspierają ich integrację.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzymał w nim wyróżnienie "za wspieranie zatrudnienia uchodźców z Ukrainy". 

– Zatrudnialiśmy Ukraińców jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie, zasilili nas w opiece nad pacjentami w Tymczasowym Szpitalu Covid-19 w Opolu. Po wybuchu utworzyliśmy w SOR całodobowe stanowiska, na których pracowały osoby z Ukrainy mówiące po polsku, które pomagały swoim rodakom, wymagającym pomocy medycznej. Osoby z Ukrainy zasiliły nas także w innych sekcjach - mówi Dariusz Madera, dyrektor generalny.

IMG_5131 (2).jpeg

Organizatorem konkursu jest Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej we współpracy z opolską lożą Business Centre Club, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.

IMG_5128 (2).jpeg

Patronem wydarzenia jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu oraz marszałek województwa opolskiego.

Relacje z podsumowania konkursu:

Przewiń do góry