Budowa ronda przy szpitalu na skrzyżowaniu al. Witosa z al. Solidarności. Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji:
27/09/2022

20220926_121525.jpegRozpoczęła się przebudowa drogi wewnętrznej na terenie szpitala, Zamknięto do niej zjazd z przebudowywanego skrzyżowania. Obecnie dojazd na teren szpitala możliwy jest z ul. Wygonowej lub z al. Witosa (na wysokości hoteli pracowniczych).

Jak informuje wykonawca prac, trwa kolejny etap budowy ronda na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. W. Witosa. Obejmuje on przebudowę drogi wewnętrznej na terenie szpitala klinicznego. Etap ten realizowany jest równocześnie z prowadzonym już etapem pierwszym, w ramach którego powstaje samo rondo.

O robotach na drodze wewnętrznej USK informują nowe znaki i bariery. Niezbędne było wyłączenie z ruchu zjazdu z al. Witosa na teren szpitala. Wprowadzono też zmianę w oznakowaniu poziomym do etapu pierwszego.

Zamknięcie zjazdu na drogę wewnętrzną wygrodzone jest barierami i znakami. Na wysokości szpitala ruch samochodowy odbywa się obecnie dwukierunkowo na wydzielonym odcinku jezdni jednokierunkowej.

Dojazd samochodami na teren szpitala możliwy jest z ul. Wygonowej (po zjeździe z ronda Wygonowa/ al. Witosa) lub z al. Witosa (na wysokości hoteli pracowniczych).

Od strony prowadzonych prac teren wygrodzony jest barierami, co umożliwia przejście dla pieszych wzdłuż al. Witosa.

Dojazd dla karetek do SOR odbywa się drogą wewnętrzną USK, dwukierunkowo poprzez rampę służącą do tej pory jako wyjazd z SOR.

Dojazd do parkingu dla pracowników przy budynku Nefrologii – Bloku K odbywa się przez zjazd od strony al. Witosa (przed budowanym rondem), na którym zostały zdemontowane słupki oraz ustawiony znak z tabliczką: „Nie dotyczy pracowników USK i pacjentów dializowanych” .

 

Prace w tym etapie mają być prowadzone do pierwszego tygodnia października, z uwzględnieniem ich zintensyfikowania dla jak najszybszego umożliwienia dojazdu karetek do SOR.

Trzeci etap prac przy budowie ma rozpocząć się na początku października, za zakończyć w pierwszym tygodniu grudnia. Nowa, stała organizacja ruchu w tym miejscu ma zostać wprowadzona w grudniu.

Przewiń do góry