Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom i wychowawcom pracującym w naszym szpitalu składamy najlepsze życzenia

Data publikacji:
15/10/2022

dzien edukacji6-na www (1).jpegDziękujemy za współpracę i zaangażowanie kadry z Zespołu Placówek Specjalnych przy ZOZ w Opolu w prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą, hospitalizowaną na naszych oddziałach. Życzymy Państwu wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy, pomyślności w życiu osobistym.

Z okazji święta zawodowego nauczycieli i wychowawców przedstawiciele naszego szpitala podziękowali dyrekcji i pracownikom ZPS przy ZOZ w Opolu. - My dbamy o zdrowienie pacjentów, Wy staracie się, żeby w tym czasie nie mieli zaległości szkolnych, nie nudzili się i nie zamartwiali swoją chorobą - mówiła Dorota Szymańska, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Krystyna Gębuś-Dinter, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Pediatrii, podkreślała dobrą współpracę nauczycieli i wychowawców z personelem szpitala.

 

- Obecnie w naszym zespole pracuje 23 nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia z dziećmi w szpitalu klinicznym przy al. W. Witosa, w szpitalu neuropsychiatrycznym na ul. Wodociągowej i w szpitalu w Kup na oddziałach pulmonologii dziecięcej - wylicza Waldemar Raźniewski, dyrektor placówki.

- Zgodnie z przepisami dzieci, leczone na oddziałach, powinny być objęte opieką pedagogiczno-wychowawczą i na tej podstawie prowadzimy zajęcia lekcyjne. Różnica między szkołą tradycyjną polega na tym, że u nas dzieci są w klasach łączonych i prowadzone w indywidualnym toku zajęć. Każde z nich pochodzi przecież z innej szkoły, klasy, miejscowości, musimy więc wypracować takie rozwiązania, żeby mogło realizować podstawę programową. Wszystkie nasze oddziały wyposażone są w elektroniczne tablice interaktywne na miarę XXI wieku. Zajęcia prowadzą nauczyciele przedmiotów podstawowych, czyli języka polskiego, historii, fizyki, matematyki, i tak dalej, poza wychowaniem fizycznym, z którego nasi uczniowie na czas pobytu w szpitalach są zwolnieni - wyjaśniał dyrektor Raźniewski.

Podkreślił, że lekcje odbywały się nawet w czasie pandemii. Dodał, że w niektórych szpitalach wychowawcy z ZPS przy ZOZ w Opolu prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży także w weekendy.

 

Przewiń do góry