Specjalne spektakle dla zespołu naszego szpitala i Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego z okazji jubileuszu

Data publikacji:
24/10/2022

IMG_2017.jpegMarszałek i zarząd województwa opolskiego przychylnie odpowiedzieli na prośbę dyrekcji szpitala i sfinansowali zaproszenia dla pracowników i studentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego na dodatkowe spektakle "Badania ściśle tajne" do Teatru im. Jana Kochanowskiego.  

Z okazji 5-lecia działalności Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i uruchomienia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim dyrekcja szpitala zwróciła się do władz samorządowych województwa o szczególne uczczenie tej rocznicy i właśnie z tej okazji odbyły się dodatkowe przedstawienia w opolskim teatrze dramatycznym 21 i 22 października.

Samorząd województwa opolskiego sfinansował zaproszenia na spektakl "Badania ściśle tajne" w reżyserii dyrektora teatru Norberta Rakowskiego.

 

Specjalne listy na tę okazję wystosowali marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła i rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk. 

"Z okazji jubileuszu 5-lecia działalności Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, w imieniu własnym i samorządu województwa, składam Dyrekcji i Pracownikom Szpitala najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.Pragnę jednocześnie wyrazić uznanie i podziękować serdecznie Władzom Uniwersytetu Opolskiego, Wydziału Lekarskiego i Społeczności Akademickiej za ogromną pracę i stworzenie dla Szpitala warunków sprzyjających jego zakorzenieniu w organizmie uczelni oraz zbudowanie solidnego zaplecza naukowo-badawczego umożliwiającego rozwój Szpitala i jego pracowników" - napisał na wstępie marszałek.

I dalej: "W 2017 r., kiedy samorząd województwa przekazywał Szpital Uniwersytetowi, otwarliśmy nową drogę w historii obu podmiotów i regionu, zyskaliśmy nowe, silne impulsy rozwojowe, które były także dużym wyzwaniem. 

Z tym większą satysfakcją i radością gratuluję Państwu sukcesu, osiągnięć pięciolecia i dobrego wykorzystania szans. Dzięki Państwa innowacyjnej postawie i twórczej pracy, jako społeczność regionalna zyskaliśmy wiodącą, nowoczesną placówkę usług zdrowotnych, o wysokich standardach i statusie lecznictwa klinicznego.

Wierzę, że przed Szpitalem jest dobra przyszłość, dalszy rozwój i wzmacnianie marki w systemie ochrony zdrowia oraz uznaniu społecznym.

Pracownikom Szpitala życzę serdecznie wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia, sił i wytrwałości w realizacji misji społecznej oraz satysfakcji z pracy i spełniania własnych wizji dalszego rozwoju zawodowego i osobistego".

Rektor UO prof. Marek Masnyk w liście przypomniał, że decyzje Senatu UO o przejęciu WCM i Sejmiku Województwa Opolskiego o przekazaniu szpitala uczelni w 2017 r. były jednogłośne.

"Dzięki temu WCM został przekształcony w Uniwersytecki Szpital Kliniczny, co było jednym z warunków utworzenia kierunku lekarskiego, a w przyszłości Wydziału Lekarskiego na UO.

Jako rektor, biorąc odpowiedzialność za kształcenie przyszłych lekarzy, przyjąłem jednocześnie współodpowiedzialność za losy największego szpitala w regionie, placówki wysoko specjalistycznej, a także za kierunki zmian, jakie trzeba było w niej przeprowadzić.

(Po 5 latach - red.) "Szpital doskonale spełnia swoje zadania w zakresie świadczenia usług zdrowotnych, jest miejscem, gdzie prowadzi się badania naukowe i kształci studentów Wydziału Lekarskiego, ale też Wydziału Nauk o Zdrowiu.          

(...) Mamy w USK wspaniałą kadrę. Do tego dobrą, nowoczesną i wciąż rozwijającą się bazę medyczną. To wszystko gwarantuje świadczenia zdrowotne na najwyższym poziomie i dobrze wyedukowanych młodych lekarzy, z których część – mam nadzieję – zostanie po studiach w naszym szpitalu" - napisał rektor UO prof. Marek Masnyk.

Złożył też życzenia: "by zniknęły problemy, z którymi boryka się cała ochrona zdrowia. Byście dysponowali takimi pieniędzmi, które by pozwalałyby zabezpieczyć, bez żadnych perturbacji, funkcjonowanie placówki. By wasza praca była godziwie wynagradzana. By zniknęły kolejki, a opieka była taka, jakiej pacjenci oczekują. By jak najlepiej układała się współpraca z otoczeniem – władzami miasta, marszałkiem, wojewodą, biznesem, samorządami. Życzę wszystkim Państwu satysfakcji z wykonywanej pracy i szczęścia osobistego. Życzę, by USK pozostał wizytówką opolskiej ochrony zdrowia".

Życzenia wszelkiej pomyślności przekazała także dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Regionalnego UMWO Agnieszka Kamińska, która z ogromną życzliwością poparła wniosek dyrekcji szpitala i zaangażowała się w organizację i finansowanie tego przedsięwzięcia.  

Dariusz Madera, dyrektor generalny USK, dziękował marszałkowi i zarządowi województwa za organizację tego przedsięwzięcia. - Szpital to ludzie. Zaproszenie na to spotkanie w gościnnych murach Teatru im. Jana Kochanowskiego to forma podziękowania Państwu za trud i zaangażowanie, jakie wkładacie w codzienną pracę. Wiele się w naszym szpitalu przez te lata zmieniło, kolejne zmiany przed nami. Dziękuję za zrozumienie, współpracę, wsparcie w dążeniu do rozwoju - mówił dyrektor generalny przed spektaklami, w foyer, gdzie widzowie mogli też zobaczyć krótki film poświęcony 5-leciu szpitala.  

 

Przewiń do góry