Nowy sprzęt diagnostyczny i meble w Poradni Okulistycznej dla Dzieci dzięki organizatorom i uczestnikom rajdu rowerowego CH Turawa Park

Data publikacji:
18/11/2022

20221118_112304.jpeg

Kasety, kupione dzięki pieniądzom uzyskanym z rajdu, służą do doboru okularów dla młodszych i starszych dzieci, a przyjmujemy w poradni także wcześniaki, więc wielkość oprawek ma znaczenie. Nowe wyposażenie usprawni pracę lekarzy - mówiła okulistka Ewa Kudyba-Jaszczak (na zdjęciu).    

- Dzięki kolorowym zestawom ćwiczeń do terapii wzroku, dzieci pracują z nami dużo chętniej - wskazała Elżbieta Partyka, ortoptystka z poradni. - Z kolei nowe meble, przypominające domowe, sprawiają, że mali pacjenci czują się u nas bardziej swobodnie.

- Łączna kwota od organizatora X Charytatywnego Rajdu Rowerowego CH Turawa Park i z prowadzonej zbiórki internetowej wyniosła ponad 19 tys. zł. Kupiliśmy za to dwie kasety okularowe, zestawy foteli okulistycznych do badań, tablice do dali, test do steroskopii, czyli kontroli widzenia trójwymiarowego, kolorowe zestawy ćwiczeń do terapii wzroku oraz meble biurowe do jednego z gabinetów - podała Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta i koordynatorka rajdu z ramienia USK w Opolu.

 

Małgorzata Kucharczyk i Natalia Włóka-Błasik z CH Turawa Park przypomniały, że tegoroczny jubileuszowy rajd był wyjątkowy, m.in. z powodu rekordowej liczby ponad 900 uczestników. - Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy tą akcją wesprzeć pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu - podkreśliła Małgorzata Kucharczyk.

„Już po raz trzeci postanowiliśmy zadbać o komfort dzieci podczas ich leczenia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Jesteśmy dumni, że udało nam się przeprowadzić tak bardzo udane wydarzenie, łączące świetną zabawę, z promocją zdrowego trybu życia, uprawiania sportu, integrujące mieszkańców Opola i okolic. Była to dla nas szczególnie ważna, bo 10 edycja rajdu, która ze względu na aktualnie bardzo trudną sytuację w kraju i za wschodnią granicą, bardzo długo stała pod znakiem zapytania. W dniu dzisiejszym możemy jednak zobaczyć to, co najważniejsze, wspólny sukces wszystkich uczestników i partnerów X Charytatywnego Rajdu Rowerowego - wsparcie dla dzieci, które potrzebują leczenia okulistycznego - powiedziała Agnieszka Pyzanowicz-Francke, dyrektor Centrum Handlowego Turawa Park.

Poradnia Okulistyki Dziecięcej w USK to jedyna taka poradnia w województwie opolskim, w której przyjmowane są także wcześniaki. W ubiegłym roku było to ponad 3,5 tys. pacjentów do 18 roku życia, a w br., od stycznia do końca września - niemal 3,1 tys.

- Dziękujemy przedstawicielom CH Turawa Park za znakomitą współpracę przy kolejnej edycji rajdu i innych inicjatywach. Wspólnie organizowaliśmy m.in. wydarzenia profilaktyczne, prowadziliśmy też razem akcję szczepień. Doceniamy dostrzeganie potrzeb naszego szpitala i gotowość do wsparcia naszych pacjentów. Jest nam miło mieć takiego znakomitego sąsiada - podkreślił dr n. med. Andrzej Kucharski, dyrektor ds. lecznictwa USK w Opolu.

Przewiń do góry