Dziecko z cukrzycą w środowisku szkolnym. Konferencja w USK dla pielęgniarek i pielęgniarzy środowiska nauczania i wychowania

Data publikacji:
18/11/2022

20221118_100304.jpegOkoło 80 pielęgniarek i pielęgniarzy ze szkół i placówek POZ z całego województwa wzięło udział w konferencji organizowanej przez terenową jednostkę Krajowego Stowarzyszenia Pielęgniarek Medycyny Szkolnej przy współpracy z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Opolu i naszym szpitalem.

- Cieszy nas, że po przerwie spowodowanej pandemią możemy znów spotykać się na żywo, dzielić doświadczeniami, omawiać problemy i szukać na nie rozwiązania - mówiła prowadząca konferencję Urszula Nowaińska z opolskiej jednostki KSPMS.

 

- Duże zainteresowanie i wiele pytań po prelekcjach pokazały, że podjęte zostały ważne tematy - oceniła Krystyna Gębuś-Dinter, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Pediatrii i wojewódzka konsultant ds pielęgniarstwa pediatrycznego (jedna z patronów honorowych konferencji).

Prelegentami byli specjaliści z naszego szpitala: Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch, pielęgniarka epidemiologiczna, podjęła temat zakażeń i zapobiegania im. O prawach dziecka, prawa pacjenta mówiła Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta. Postępowanie w hipoglikemii omówiła pielęgniarka i edukatorka diabetologiczna Ewa Ledwoń.

- Jestem pod wrażeniem licznego grona uczestników. Cieszy nas, że chcecie Państwo się doskonalić, pozyskiwać aktualną wiedzę, która nasi specjaliści chętnie się dzielą - mówił dyrektor ds lecznictwa dr n. med. Andrzej Kucharski.

Naczelna pielęgniarka USK Maria Grzeczna, która także objęła konferencję patronatem honorowym, podkreśliła, że cel pielęgniarek i pielęgniarzy pracujących w szpitalu i środowisku nauczania i wychowania jest jeden - zapewnienie kompleksowej opieki medycznej najmłodszym pacjentom. -

Maria Grzeczna zachęcała też uczestników konferencji do włączenia się w działania Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. - To stowarzyszenie zawodowe, którego głównym celem jest umacnianie pozycji pielęgniarstwa oraz  reprezentowanie interesów pielęgniarek i położnych w kraju i zagranicą, a przede wszystkim wspieranie naukowego i zawodowego rozwoju pielęgniarek, prowadzenie badań naukowych i wdrażanie ich wyników do praktyki pielęgniarskiej - mówiła jako przewodnicząca opolskiego oddziału PTP. - Zapraszamy pielęgniarki i pielęgniarzy oraz studentów tego kierunku z naszego województwa do czynnego udziału w rozwoju naukowym i zawodowym. 

 
Przewiń do góry