Dyrektor ds lecznictwa i kierownik oddziału neurochirurgii odznaczeni "Za Zasługi dla Województwa Opolskiego"

Data publikacji:
28/11/2022

Wręczenie odznaczeń "Zasłużony dla Województwa Opolskiego" podczas zjazdu PTCHK.Dr n. med. Andrzej Kucharski i dr hab. n. med. Dariusz Łątka, prof. Uniwersytetu Opolskiego, otrzymali odznaki honorowe "Za Zasługi dla Województwa Opolskiego". Marszałek Andrzej Buła i wicemarszałkini Zuzanna Donath-Kasiura wręczyli je podczas uroczystego otwarcia IX Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.  

 

 

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Dr n. med. Andrzej Kucharski jest chirurgiem ogólnym i naczyniowym z ponad 40-letnim stażem; menedżerem ochrony zdrowia (od 2006 roku jak zastępca dyrektora w WCM, a następnie jako dyrektor ds. lecznictwa w USK w Opolu), wykładowcą akademickim. 

Dr hab. n. med. Dariusz Łątka, prof. UO, jest kierownikiem Oddziału i Kliniki Neurochirurgii USK i UO, obecnie także prezydentem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa. W ramach działalności towarzystwa przez wiele lat prowadził "Polską Szkołę Chirurgii Kręgosłupa" dla młodych lekarzy neurochirurgów i ortopedów. Kierowany przez niego w USK zespół wprowadza innowacje medyczne w zakresie neurochirurgii. 

film z wręczenia odznaczeń

IX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa poświęcony technikom chirurgicznym odbywał się w Opolu od 24 do 26 listopada. Organizacja zbiegła się z 25-leciem Oddziału Neurochirurgii w USK w Opolu.

PTChK to towarzystwo zrzeszające chirurgów kręgosłupa (neurochirurgów i ortopedów), ale także innych specjalistów związanych z inwazyjnym leczeniem schorzeń kręgosłupa, biomechaniką, implantami kręgosłupowymi.

 

Przewiń do góry