USK w Opolu w gronie liderów najlepiej zarządzanych szpitali klinicznych i instytutów w Polsce

Data publikacji:
02/12/2022

Kierownictwo USK z rektorem UO i marszałkiem województwa opolskiego. W kategorii „Instytuty i Szpitale Kliniczne” w 7. edycji rankingu "Liderzy Zarządzania - najlepiej zarządzane szpitale publiczne" Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zajął 8 miejsce. W rankingu, opracowanym przez BFF Banking Group, oceniana była efektywności ekonomiczna w połączeniu z jakością opieki medycznej.

- Cieszy nas, że na 5-lecie działalności naszego szpitala jako jednostki klinicznej znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce wyróżnionych, w dodatku ex aequo z klinicznym szpitalem wrocławskim. To powód do dumy i ogromnej satysfakcji, dowód tego, że ciężka praca całego naszego zespołu - zarówno medycznego jak i niemedycznego - przynosi efekty, które pozwalają nam uplasować się obok topowych instytutów i szpitali klinicznych z całego kraju - komentuje Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu.

film "Tak leczymy" na 5-lecie USK w Opolu

W 7. edycji zestawienia „Liderzy Zarządzania” porównywano wyniki 317 szpitali publicznych. Jak podał „Rynek Zdrowia” oceniane były takie wskaźniki, jak rentowność sprzedaży, dynamika kontaktu z NFZ, płynność szybka i dynamika aktywów. Pod uwagę - po raz pierwszy - brana była również jakość opieki nad pacjentami.

Szpitale pogrupowano na trzy kategorie wg wartości przychodów z NFZ, osobno oceniano „Szpitale Kliniczne i Instytuty”. Obliczenia przeprowadził BFF Banking Group na podstawie metodologii opracowanej przez czołowych ekspertów sektora medycznego.

- W obecnej rzeczywistości makroekonomicznej osiągnięcie wysokiego poziomu efektywności finansowej, przy jednoczesnym zachowaniu dostępności oraz wysokiej jakości świadczeń opieki zdrowotnej to wielkie wyzwanie dla podmiotów leczniczych. Nasz zespół podjął to wyzwanie i dzięki wytężonej pracy jesteśmy dziś wymieniani w gronie najlepiej zarządzanych jednostek klinicznych i instytutów - komentuje Aleksandra Gapińska, dyrektor ds. ekonomicznych USK w Opolu.

"Dużo Zdrowia". Specjalne wydanie Indeksu UO z okazji 5-lecia działalności USK w Opolu

Patronat honorowy nad 7. edycją rankingu objął Rzecznik Praw Pacjentów, a partnerami były Polska Federacja Szpitali oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych.

Na zdjęciu dyrekcja szpitala z rektorem Uniwersytetu Opolskiego i marszałkiem województwa opolskiego podczas konferencji z okazji 5-lecia działalności szpitala jako uniwersyteckiego.

Przewiń do góry