Mikołajki na oddziałach dziecięcych naszego szpitala

Data publikacji:
07/12/2022

IMG_6300.jpeg Święty mikołaj odwiedził małych pacjentów na oddziałach dziecięcych i obdarował ich prezentami. Emocji nie brakowało. Starsze dzieci ze zdziwieniem i uśmiechem przyjmowały mikołaja. Młodsze nierzadko uciekały w ramiona opiekujących się nimi rodziców, ale znaleźli się też odważni, którzy przybili z mikołajem piątkę. 

- Cieszymy się, że mogliśmy wywołać uśmiechy na buziach naszych małych pacjentów. To bardzo ważny dzień dla każdego dziecka czekającego na prezenty od mikołaja - komentowała Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta, która 6 grudnia stała się pomocnikiem świętego mikołaja.    

 

- W takim dniu nie powinniśmy zapominać o nikim, zwłaszcza o tych małych, chorych pacjentach - komentował Dariusz Madera, dyrektor generalny. - Taka wizyta budzi radość i pomaga w leczeniu, kiedy dzieci wiedzą, że święty mikołaj o nich pamięta także poza domem.

- Jesteśmy z córką mile zaskoczone - mówiła jedna z mam przebywająca z noworodkiem na oddziale pediatrii. - Ale najważniejszy dla nas prezent jest taki, że po leczeniu jesteśmy dziś wypisywane do domu.

 

Przewiń do góry