Środki ochrony indywidualnej dla pracowników Zakładu Diagnostyki Obrazowej sfinansowano z funduszu prewencyjnego PZU Życie S.A.

Data publikacji:
16/12/2022

Fartuchy i osłony tarczycy dla pracowników ZDO.Zestawy do ochrony pracowników Zakładu Diagnostyki Obrazowej USK w Opolu kosztowały 10 tys. zł. Zostały kupione przez szpital, dzięki wsparciu finansowemu z PZU Życie.

- To fartuchy, garsonki i osłony na tarczycę, zawierające równoważnik ołowiu od 0,25 do 0,5 mm, przeznaczone dla pracowników Pracowni Radiologii Zabiegowej. Minimalizują one narażenie na promieniowanie jonizujące, z jakim stykamy się podczas pracy w czasie zabiegów i wykonywaniu badań diagnostycznych - mówi Beata Wereszczyńska, inspektor ochrony radiologicznej w szpitalu i pracownik ZDO.

- Personel znajdujący się w obszarze promieniowania oprócz osłony narządów wewnętrznych całego ciała i tarczycy, której nie osłaniają fartuchy czy garsonki, powinien być także zabezpieczony w okulary ochronne – opisuje Beata Wereszczyńska. – Im niższa waga takiego zabezpieczenia, tym większy komfort pracy, bo przy zabiegach i badaniach spędzamy po kilka godzin dziennie, z dodatkowym obciążeniem dla kręgosłupa i całego układu kostnego – dodaje pani inspektor.

 

 

 

Przewiń do góry