Kolejne dary dla szpitala w Ukrainie: leki, sprzęt medyczny i środki dezynfekcyjne

Data publikacji:
19/12/2022

20221212_122023.jpegTrzeci w tym roku transport artykułów medycznych, przygotowany przez nasz szpital razem z partnerami, dotarł do Klinicznego Centrum Kardiologii w Iwano-Frankiwsku. Zakupy tym razem sfinansowano z dotacji przekazanej przez firmę WDB S.A.

- Otrzymaliśmy 10 tys. funtów brytyjskich w formie darowizny celowej z Brokerskiej Grupy Ubezpieczeniowej WDB S.A. W całości przeznaczyliśmy ją na zakup leków i środków medycznych dla partnerskiego Klinicznego Centrum Kardiologii w Iwano-Frankiwsku w Ukrainie - wyjaśnia Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu. - Przed zakupami spytaliśmy naszych ukraińskich kolegów o potrzeby i zgromadziliśmy to, co wskazali.

W kilkudziesięciu kartonach, które zapakowane zostały na cztery palety, znalazł się sprzęt jednorazowego użytku (m.in. aparaty do przetoczeń, wenflony, strzykawki i igły) za ponad 10 tys. zł. Większą część darowizny przeznaczono na zakup leków kardiologicznych, przeciwbólowych, moczopędnych oraz środków dezynfekcyjnych.

 

 

Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, który kolejny raz zapewnił organizację transportu, z Opola wyjechał wyładowany medycznymi darami samochód. Pomoc już dotarła do szpitala w Iwano-Frankiwsku.

Pierwszy transport darów do szpitala kardiologicznego i Uniwersytetu Medycznego w Ukrainie

Drugi transport darów z USK do Ukrainy

- Wiemy, że w trudnym dla naszych wschodnich sąsiadów czasie wojny liczy się każda pomoc, szczególnie ta, która jest odpowiedzią na ich konkretne potrzeby. Staramy się, żeby wsparcie udzielane przez nasz szpital razem z partnerami biznesowymi było właśnie takie, dedykowane – komentuje dyrektor Madera.       

 

Przewiń do góry