Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej po raz kolejny potwierdził najwyższą jakość wykonywanych badań

Data publikacji:
22/12/2022

Ewa Gwarylak-Dryja ze świadectwem.- Zdobyliśmy najwyższe oceny bardzo dobre w każdym z weryfikowanych parametrów - informuje Ewa Gawrylak-Dryja, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej (na zdjęciu). - Dla pacjentów oznacza to potwierdzenie wysokiej jakości i wiarygodności realizowanych w naszej jednostce badań.

Świadectwo wystawione zostało przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi. Jak wyjaśnia kierownik laboratorium, żeby otrzymać taki dokument konieczne było wykonanie bezbłędnie badań w przesłanych przez ośrodek próbkach.

- Po raz kolejny uzyskaliśmy najwyższe oceny, co jest dowodem na to, że opracowywane przez nas wyniki są wiarygodne i dają lekarzom podstawę do postawienia właściwych diagnoz – komentuje Ewa Gawrylak-Dryja.

ZDL USK w Opolu wykonuje badania na zlecenie szpitalnych oddziałów i poradni, ale także u pacjentów skierowanych z innych podmiotów medycznych, które mają podpisane umowy z USK. Pracownicy laboratorium realizują też badania odpłatne, według potrzeb pacjentów.

- Wykonujemy szeroki zakres badań z krwi, od podstawowej biochemii i morfologii po specjalistyczne: w kierunku alergii, reumatologii, autoprzeciwciał czy hormonalne – wylicza Ewa Gawrylak-Dryja i rekomenduje, aby z podstawowych badań profilaktycznie korzystać przynajmniej raz w roku. – W ofercie badań komercyjnych mamy przygotowane profile badań dostosowane do wieku i płci pacjentów.

Laboratorium szpitalne USK w Opolu realizuje także diagnostykę moczu, kału czy płynów mózgowo-rdzeniowych. Dysponuje nowoczesnymi urządzeniami, m.in. tzw. „kombajnami” diagnostycznymi, które pozwalają na usprawnienie i przyspieszenie badań i uzyskiwanie miarodajnych wyników.  

 

  

Przewiń do góry