Ratownicy i pielęgniarki ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego uczestniczyli w warsztatach psychologicznych

Data publikacji:
24/01/2023

Uczestnicy warsztatów w UMWO.Ponad 20 pracowników naszego szpitala uczestniczyło w 2022 roku w warsztatach psychologicznych, podczas których omawiali trudne sytuacje zawodowe. Warsztaty zrealizowano w ramach wojewódzkiego projektu, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Właśnie go podsumowano. 

126 ratowników - jak poinformował UMWO - którzy ratują życie i udzielają pomocy w nagłych wypadkach, uczestniczyło w warsztatach z udziałem psychologów. To jeden z nielicznych tego typu programów prowadzonych w Polsce".

Psycholog Mira Olszewska, która koordynowała pracą psychologów, wyjaśniła 20 stycznia, podczas spotkania w UWMO podsumowującego to działanie, że celem projektu było m.in. uświadomienie zasad, jakie towarzyszą w trakcie interwencji kryzysowej.

Ratownicy pracowali z psychologami w bardzo małych sześcioosobowych grupach. W USK zajęcia prowadzone były w nowo oddanym Centrum Naukow-Badawczym.

"Odpowiadaliśmy sobie na pytania, jak pracować z trudnym pacjentem, m.in. w trakcie prób samobójczych, w wieku senioralnym, osób bezdomnych czy pod wpływem narkotyków czy alkoholu" - opowiadała Mira Olszewska. 

W spotkaniu podsumowującym projekt wzięła udział część pracowników SOR, którzy korzystali ze wsparcia psychologów, oraz dyrektor ds. lecznictwa dr n med. Andrzej Kucharski i naczelna pielęgniarka Maria Grzeczna.

Fot. Miłosz Bogdanowicz

 

Przewiń do góry