Światowy Dzień Chorego 2023. Życzenia i upomniki dla pacjentów na oddziałach, badania dla odwiedzających szpital

Data publikacji:
10/02/2023

Światowy Dzień Chorego 2023. Z okazji przypadającego 11 lutego Światowego Dnia Chorego pacjentom na oddziałach złożyliśmy dziś życzenia, a najmłodszym wręczyliśmy upominki. Odwiedzający szpital mogli w holu głównym skorzystać z nieodpłatnych badań ciśnienia i pomiaru cukru we krwi.  

- To okazja do wykonania tych podstawowych badań, ale też refleksji nad tym, jak dbamy o siebie, czy korzystamy z badań profilaktycznych w celu zapobiegania chorobom – mówi Adriana Mazurkiewicz - Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta, która pacjentom leczonym na oddziałach wręczyła kartki z życzeniami od dyrekcji i pracowników, wydrukowane wg projektu małych pacjentów z oddziału pediatrii, przygotowanych pod nadzorem nauczycieli i wychowawców z przyszpitalnej szkoły.

Najmłodszych pacjentów obdarowaliśmy upominkami, pozyskanymi od darczyńców, m.in. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

- Światowy Dzień Chorego został ustanowiony w 1992 r. przez papieża Jana Pawła II w celu zwrócenia uwagi na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują. W naszym szpitalu święto jest obchodzone od 7 lat - podaje Adriana Mazurkiewicz-Fornalik.

Dzień chorego to także okazja do przypomnienia o prawach pacjenta, m.in. prawa do kontaktu z rodziną, uzyskiwania informacji o stanie swojego zdrowia i leczeniu, dostępu do dokumentacji medycznej, czy opieki duszpasterskiej zgodniej ze swoim wyznaniem.  

Wszelkie informacje na temat przyjęcia do szpitala, przygotowania do badań czy kontaktu z pełnomocnikiem można znaleźć na naszej stronie internetowej, w zakładce "pacjent".

Przewiń do góry