Opolska Kardiologia organizatorem ogólnopolskich konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i "Kardiologii Polskiej"

Data publikacji:
21/03/2023

Uroczyste otwarcie ogólnopolskich konferencji kardiologicznych 2023 w Opolu. - Cieszę się na tak liczne przybycie na naszą konferencję. Zarejestrowało się ponad 700 uczestników. Dziękuję 170 wykładowcom, którzy przyjechali do nas z całej Polski i wzbogacają swoją wiedzą fachową wszystkie 26 wykładów i 7 sesji satelitarnych - mówił podczas otwarcia prof. Marek Gierlotka, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 86. Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego & XV Konferencji „Kardiologii Polskiej”. 

Wykłady i sesje przeprowadzono 17 i 18 marca w opolskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Organizatorami konferencji były Oddział i Klinika Kardiologii naszego szpitala i Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, które podczas otwarcia reprezentowali z prof. Gierlotką kardiolog dr n med. Piotr Feusette i dziekan WL dr hab. n. med. Jacek Jóźwiak, prof. UO.

Przewodniczący PTK, prof. Przemysław Mitkowski podkreślił, że to pierwsza konferencja w br., na której zaprezentowane zostaną Wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w języku polskim, za co podziękował prof. Anetcie Undas, redaktor naczelnej "Kardiologii Polskiej".

Prof. Anetta Undas oceniła, że konferencja to dobre forum na wymianę doświadczeń dotyczących praktyki klinicznej ale też nauki. Zachęcała też uczestników do współpracy z "Kardiologią Polską".  
 

 

Dla naszego szpitala była to okazja do zaprezentowania gościom i uczestnikom konferencji koncepcji budowy Uniwersyteckiego Centrum Sercowo-Naczyniowego.

W konferencji wzięli także udział przedstawiciele naszego Centrum Naukowo-Badawczego: Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych i Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych.

Linki do relacji z tego wydarzenia:

Przewiń do góry