Opolska Kardiologia organizatorem ogólnopolskich konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i "Kardiologii Polskiej"

Data publikacji:
21/03/2023

Uroczyste otwarcie ogólnopolskich konferencji kardiologicznych 2023 w Opolu. - Cieszę się na tak liczne przybycie na naszą konferencję. Zarejestrowało się ponad 700 uczestników. Dziękuję 170 wykładowcom, którzy przyjechali do nas z całej Polski i wzbogacają swoją wiedzą fachową wszystkie 26 wykładów i 7 sesji satelitarnych - mówił podczas otwarcia prof. Marek Gierlotka, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 86. Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego & XV Konferencji „Kardiologii Polskiej”. 

Wykłady i sesje przeprowadzono 17 i 18 marca w opolskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Organizatorami konferencji były Oddział i Klinika Kardiologii naszego szpitala i Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, które podczas otwarcia reprezentowali z prof. Gierlotką kardiolog dr n med. Piotr Feusette i dziekan WL dr hab. n. med. Jacek Jóźwiak, prof. UO.

Przewodniczący PTK, prof. Przemysław Mitkowski podkreślił, że to pierwsza konferencja w br., na której zaprezentowane zostaną Wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w języku polskim, za co podziękował prof. Anetcie Undas, redaktor naczelnej "Kardiologii Polskiej".

Dla naszego szpitala była to okazja do zaprezentowania gościom i uczestnikom konferencji koncepcji budowy Uniwersyteckiego Centrum Sercowo-Naczyniowego.

W konferencji wzięli także udział przedstawiciele naszego Centrum Naukowo-Badawczego: Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych i Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych.

Linki do relacji z tego wydarzenia:

Przewiń do góry