Kartka z kalendarza. Dziś Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracowników Służby Zdrowia

Data publikacji:
07/04/2023

grafika Światowy Dzień Zdrowia

Dziś 75. Światowy Dzień Zdrowia, obchodzony pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Ustanowiono go z okazji utworzenia Światowej Organizacji Zdrowia.

To okazja do przypomnienia, jak ważna jest troska o zdrowie własne i innych, że warto już od najmłodszych lat budować właściwe nawyki żywieniowe i styl życia, uwzględniając regularną aktywność fizyczną, unikanie używek, troszczenie się o ciało i umysł.

Jak podał "Puls Medycyny" unijna komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stella Kyriakides zapowiedziała z okazji tego święta, że cel dla UE to "zapewnienie dostępności, przystępnych cenowo i wysokiej jakości leków ma być priorytetem na nadchodzący rok", co ma się stać za sprawą reformy prawodawstwa farmaceutycznego UE.

Stella Kyriakides zwróciła także uwagę na konieczność przyspieszenia szerszego wykorzystania cyfrowych rozwiązań zdrowotnych we wszystkich placówkach opieki, a także w domu.

7 kwietnia przypada także Dzień Służby Zdrowia, czyli święto pracujących w systemie ochrony zdrowia.

Z tej okazji pracownikom, szczególnie tym najbliższym, z Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, życzymy wszystkiego dobrego: satysfakcji z pracy, powodzenia w życiu osobistym, spełniania marzeń i dużo, dużo zdrowia, bo któż lepiej zna skutki jego braku...

Przewiń do góry