Od 1 maja uruchamiamy w uniwersyteckim szpitalu nocną i świąteczną opiekę zdrowotną

Data publikacji:
27/04/2023

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna ulokowana jest na terenie szpitala. w pomieszczeniach miejskiej przychodni POZ "Centrum" Nowa poradnia będzie ulokowana w budynku D kompleksu szpitalnego, w części zajmowanej przez miejską przychodnię POZ „Centrum”. Będzie czynna w dni powszednie od godz.18:00 do 8:00 następnego dnia i - całodobowo (od 8:00 do 8:00) w dni wolne od pracy.

- Już w pierwsze majowe wolne dni pacjenci wymagający pomocy medycznej w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia będą mieli do dyspozycji w Opolu drugi punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, zlokalizowany na terenie naszego szpitala – informuje Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. – Pozyskaliśmy do współpracy firmę Falck Medycyna, która zapewni pracowników do obsługi tych świadczeń.

Świadcząca nocną i świąteczną pomoc medyczną przychodnia zostanie ulokowana w pomieszczeniach, w których w dni powszednie, do godziny 18:00, działa miejska przychodnia POZ „Centrum”. Znajduje się ona w osobnej części budynku D, do której bezpośrednio dojść można z parkingu głównego.

Od północy 1 maja br. w pomieszczeniach przychodni w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej uruchomione zostaną gabinety lekarski i zabiegowy.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna funkcjonuje:

  • w dni powszednie od godz. 18:00 do godz. 8:00 dnia następnego,
  • w soboty, niedziele i święta ustawowo wolne od pracy od godz. 8:00, całodobowo, do godz. 8:00 dnia następnego.

 

W konferencji zapowiadającej uruchomienie NiSOZ w USK w Opolu udział wzięli: Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu, Grażyna Kowcun, z-ca dyrektora NFZ w Opolu i Michał Wicher, krajowy koordynator świadczeń medycznych z Falck Medycyna.

- Uruchomienie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej to rozszerzenie zakresu świadczeń medycznych, udzielanych przez nasz szpital. Zgodnie z ministerialnymi wytycznymi uruchomiliśmy taką przychodnię na terenie naszego szpitala. Dzięki temu pacjent, który zgłosi się do nocnej i świątecznej opieki, a będzie wymagał pilnej pomocy specjalistycznej w zakresie diagnostyki czy leczenia, zostanie przekierowany do naszego szpitalnego oddziału ratunkowego i tam tę pomoc uzyska – wskazuje Dariusz Madera i podaje, że dotychczas rocznie na SOR w USK w Opolu trafiało ponad 50 tys. pacjentów.

Przewiń do góry