Podarunki dla pacjentów Oddziału Chirurgii Dziecięcej od Fundacji Dr Clown

Data publikacji:
09/05/2023

Podarunki od Fundacji Dr Clown dla Oddziału Chirurgii Dziecięcej. Niezawodna Fundacja Dr Clown Region Opolszczyzna tym razem obdarowała pacjentów Oddziału Chirurgii Dziecięcej Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Dziękujemy.

Podarunki od Fundacji Dr Clown dla Oddziału Chirurgii Dziecięcej.

- Każdy pacjent ma teraz dodatkowo do dyspozycji plastikowy pojemnik, w którym może przechować rzeczy osobiste. A że większości naszych pacjentów podczas leczenia towarzyszą dorośli opiekunowie, to tych rzeczy jest więcej - opisuje oddziałowa Dorota Wocka. - Pudełko na kółkach łatwo też przewieźć, np. przy zmianie sali, a po zakończeniu leczenia jest dezynfekowane i może być ponownie wykorzystane.

Podarunki od Fundacji Dr Clown dla Oddziału Chirurgii Dziecięcej.

Podarowane przez fundację kolorowe kubeczki i miseczki do jedzenia i picia dla najmłodszych uzupełniły natomiast wyposażenie oddziałowej kuchni.

Oddział Chirurgii Dziecięcej jest jedynym o takim profilu w województwie opolskim. Dysponuje 20 łóżkami. W ubiegłym roku w oddziale leczonych było blisko 1,7 tys. najmłodszych pacjentów, a w poradniach lekarze przyjęli ich niemal 5,6 tys.

Wszystkim leczonym na oddziale pacjentom mogą towarzyszyć rodzice/ opiekunowie. - Przeważnie nastolatkowie obywają się bez stałej obecności bliskich dorosłych, a maluchom, dzieciom przedszkolnym i szkolnym z reguły opiekunowie towarzyszą. Dlatego liczbę naszych pacjentów możemy mnożyć przez dwa - opowiada Dorota Wocka.

Przewiń do góry