Święta zawodowe pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych w naszym szpitalu

Data publikacji:
12/05/2023

Dzień pielęgniarek fb -5.jpeg

- Z okazji świąt zawodowych pracującym w naszym szpitalu pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym składamy życzenia zdrowia, radości, satysfakcji z wykonywanego zawodu i wszystkiego, co najlepsze w życiu osobistym - mówią Dariusz Madera, dyrektor generalny i dr n. med. Andrzej Kucharski, dyrektor ds. lecznictwa.

- Wasza ciężka pracę, dyspozycyjność, profesjonalizm, zaangażowanie, empatia i życzliwość dla pacjentów składają się na to, że możemy oferować usługi medycznej na bardzo wysokim poziomie i rozwijać szpital kliniczny - podkreśla dyrektor Kucharski. - Bardzo Wam za to dziękujemy.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki obchodzony jest 12 maja, 5 maja - Międzynarodowy Dzień Położnej, a 8 maja - Dzień Polskiej Położnej. Tradycją w naszym szpitalu są obchody tych świąt.. 

- Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Pielęgniarza w tym roku obchodzimy pod hasłem „Nasze pielęgniarki naszą przyszłością", a w USK wzbogaciliśmy to hasło „Nasze pielęgniarki naszą przyszłością, a nasi studenci naszymi przyszłymi pracownikami" - mówi Maria Grzeczna, naczelna pielęgniarka. - Od pierwszych dni funkcjonowania szpitala obchodzimy uroczyście ten dzień w gronie pielęgniarek i pielęgniarzy z udziałem dyrekcji, lekarzy i innych pracowników, a  w tym roku zaprosiliśmy do wspólnego świętowania studentów kierunku pielęgniarstwa z dwóch uczelni naszego województwa: Opola i Nysy - opisuje.

Jak wyjaśnia naczelna pielęgniarka USK w Opolu zawód pielęgniarki, pielęgniarza i położnej są zawodami samodzielnymi, z coraz większymi uprawnieniami i kompetencjami w pracy z pacjentem.

- Te rozszerzone uprawnienia uzyskiwane są przez coraz liczniejsze grono pielęgniarek i pielęgniarzy. Dotyczą m.in. do wykonywania badań i zabiegów pielęgniarskich, ordynowania leków czy interpretacji wyników i pozwalają na samodzielne podejmowanie odpowiedzialnych decyzji w procesie pielęgnowania - opowiada Maria Grzeczna.

- Jako naczelna pielęgniarka jestem dumna, że pracuję w zespole profesjonalistów. Dziękuję koleżankom i kolegom za każdy dzień pracy, każdy dzień nauki i życzę nam wszystkich dalszego rozwoju zawodowego, prowadzenia badań naukowych w pielęgniarstwie, doskonalenia nabytych umiejętności, zdobywania kolejnych uprawnień, a w życiu prywatnym - realizacji niewypowiedzialnych marzeń - mówi Maria Grzeczna.

W oddziałach, poradniach i zakładach naszego szpitala pracuje blisko 500 pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Rocznie przyjmujemy w naszym szpitalu ponad 200 tys. pacjentów (blisko 215 tys. w 2022 r.), wielu z bardzo ciężkimi schorzeniami, wymagających szczególnego zaangażowania personelu medycznego. Przygotowanie do w pełni efektywnej pracy w tym zawodzie uzależnione jest od konkretnego miejsca pracy i np. na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii trwa około roku, a na bloku operacyjnym - 2 lata

 

Podczas uroczystego spotkania z okazji świąt zawodowych 12 maja dyrekcja naszego szpitala złożyła pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym najlepsze życzenia. Zespół pielęgniarski wybrał też w swoim gronie wyróżniających się pracowników, którzy otrzymali drobne upominki.

Z minirecitalem wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Opolu, a wykład na temat diety w pracy zmianowej przygotowała nasza dietetyczka kliniczna Paulina Polok.

 

Przewiń do góry