Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w naszym Centrum Naukowo-Badawczym

Data publikacji:
15/05/2023

Uczniowie opolskich szkół średnich z dr n .med. Katarzyną Sznajder podczas Dnia Otwartego Funduszy Europejskich w Centrum Naukowo-Badawczym.

W ramach 10. edycji DOFE do zwiedzania naszego Centrum Naukowo-Badawczego zaprosiliśmy uczniów szkół średnich i mieszkańców województwa. Odwiedzili nas uczniowie z opolskich liceów nr 1 i 3 oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 4. Oprowadziliśmy ich po centrum, przygotowaliśmy miniwykłady na temat badań klinicznych i diety oraz instruktaż z pierwszej pomocy.

Centrum Naukowo-Badawcze USK w Opolu zostało uruchomione oficjalnie w listopadzie 2022 r. W jego skład wchodzą:

CNB USK w Opolu zajmuje się realizacją niekomercyjnych i komercyjnych badań klinicznych z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, odbywają się tu także szkolenia i konferencje naukowe.

UCWBK wspiera naukowców organizacyjne w realizacji projektów badawczych. CBiI udostępnia pokoje badawcze, wyposażone w urządzenia i sprzęt do prowadzenia badań w obszarze chorób cywilizacyjnych oraz udziela wsparcia w realizacji tych badań.

12 maja, w ramach 10. edycji DOFE, zaprosiliśmy mieszkańców Opola i województwa do odwiedzenia CNB. W programie zaproponowaliśmy miniwykłady na temat badań klinicznych (Aleksandra Kosińska), diety (Szymon Warzecha), oprowadzenie po gabinetach diagnostycznych (kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej USK i prodziekan Wydziału Lekarskiego UO dr n med. Katarzyna Sznajder, kierownik zespołu techników diagnostki obrazowej Agnieszka Nowak, dyrektor CBiI Grzegorz Sawicki, Krzysztof Nalewajko z pracowni druku 3D, studenci SKN Kardiochirurgii kierunku lekarskiego Michał Kostro i Dominik Tenczyński) oraz instruktaż z pierwszej pomocy (ratownik medyczny Jerzy Jarząbkowski).

W dniu otwartym wzięli udział uczniowie z liceów nr 1 i 3 oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 z Opola.

 

 

10. edycję DOFE organizowały Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a w regionie - Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. 

Przewiń do góry