Dr hab. n. med. Agata Chobot opiekunem projektu naukowo-szkoleniowego studentów kierunku lekarskiego

Data publikacji:
29/05/2023

Prof. Agata Chobot i ratownik medyczny i student WL Jarosław Jarosławski. Ponad 1000 uczniów szkół podstawowych z województwa opolskiego zostało przeszkolonych z RKO w ramach projektu naukowo-badawczego, realizowanego przez studentów Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, pod opieką dr hab. n. med. Agaty Chobot, prof. UO, kierownik Oddziału i Kliniki Pediatrii.

Badanie pt. "Antropometryczne czynniki warunkujące efektywną głębokość uciskania klatki piersiowej podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej wykonywanej przez dzieci w wieku powyżej 11 roku życia do ukończenia 18 roku życia" prowadzone było przez studentów V roku kierunku lekarskiego. 

Szkolenia  z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej rozpoczęły się we wrześniu ub.r. i trwały do maja br. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół z województwa opolskiego.

Podziękowania dla Kliniki Pediatrii. Podziękowania dla Kliniki Pediatrii.

- Wysłaliśmy do szkół e-maile z zaproszeniem do badania. Szkolenia będą prowadzone przez doświadczonych w nauczaniu ratowników medycznych - informował przed rozpoczęciem szkoleń Jarosław Jarosławski koordynujący projektem ratownik medyczny i student kierunku lekarskiego UO.

Przewiń do góry