Kardiolog z naszego szpitala dołączyła do akcji profilaktycznej #Kardiowyzwanie. Własnym przykładem chce zachęcić innych

Data publikacji:
30/05/2023

Dr n. med. Agnieszka Wojdyła-Hordyńska.

Dr n. med. Agnieszka Wojdyła-Hordyńska, kardiolog z Pracowni Elektrofizjologii naszego szpitala włączyła się i zachęca innych do udziału w akcji prozdrowotnej #Kardiowyzwanie.

Zadanie - to pokonanie 7,5 tysiąca kroków dziennie, tj. ok. 5,5 km. Cel - zmotywowanie pacjentów kardiologicznych - i  nie tylko - do aktywnego stylu życia.

- Codzienna aktywność fizyczna oraz regularny trening są podstawą i najlepszym uzupełnieniem terapii kardiologicznej i profilaktyki osób zdrowych - komentuje dr Wojdyła-Hordyńska, która akcję w mediach społecznościowych opisuje także żartobliwym hasłem #kardiologwstalzkanapy.

Celem jest zmotywowanie przede wszystkim pacjentów kardiologicznych do aktywnego stylu życia. - Codzienna aktywność fizyczna oraz regularny trening są podstawą i najlepszym uzupełnieniem terapii kardiologicznej, ale także profilaktyki osób zdrowych - komentuje dr Wojdyła-Hordyńska. - Ta akcja ma mobilizować i być przyczynkiem do edukacji na temat zdrowego stylu życia nie tylko chorych z uszkodzeniem serca oraz implantowanymi urządzeniami, ale każdego z nas.

- Promowanie profilaktyki zdrowotnej to jeden z celów naszego szpitala. Nasi specjaliści uczestniczą w różnych akcjach, gdzie dzielą się swoją wiedzą, np. z zakresu zdrowego odżywania czy zapobiegania chorobom, w szczególności takim, które sami sobie „wypracowujemy”, między innymi z powodu braku odpowiedniej ilości ruchu i siedzącego trybu życia - komentuje dr n. med. Andrzej Kucharski, dyrektor ds. lecznictwa. – Wielu naszych pracowników dba o kondycję fizyczną i zdrowie, co nas cieszy. Ogromnie budujące jest to, że swoją postawą dają - jak dr Wojdyła-Hordyńska - dobry przykład otoczeniu, swoim pacjentom i  znajomym.

- Jako dyrektor ds. lecznictwa serdecznie zachęcam nie tylko naszych pacjentów, ale wszystkich mieszkańców województwa, do włączenia się do tej akcji. Wspólnie stwórzmy liczną społeczność opolskiego #Kardiowyzwania i zróbmy regionalny rekord – apeluje dyrektor Kucharski.

Inicjatorami akcji są Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz członkowie stowarzyszenia ICDefibrylatory. Przykład, by codziennie znaleźć czas dla serca dała pacjentka z wszczepionym defibrylatorem oraz profesor Oskar Kowalski ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Śląskiego Centrum Chorób Serca.

 

Przewiń do góry