Dr n. med. Agnieszka Wojdyła-Hordyńska członkiem zarządu Sekcji Rytmu Serca PTK i prezesem elektem opolskiego oddziału PTK

Data publikacji:
06/06/2023

Agnieszka Wojdyła-Hordyńska, elektrofizjolog. Elektrofizjolog z naszego Oddziału Kardiologii dr n. med. Agnieszka Wojdyła-Hordyńska została wybrana do zarządu Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego na kadencję 2023-2025. Jesienią br. obejmie też funkcję prezesa opolskiego oddziału PTK na nową kadencję.

Dr Wojdyła-Hordyńska jest absolwentką kierunku lekarskiego w Zabrzu. Od 2006 r. pracuje na Oddziale Kardiologii WCM w Opolu, a obecnie USK w Opolu. Tytuł doktora nauk medycznych Agnieszka Wojdyła-Hordyńska uzyskała  w 2021 r. w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w zakresie kardiomiopati indukowanych arytmiami komorowymi.

Działalność zawodowa i naukowa opolskiej kardiolog koncentruje się na na leczeniu inwazyjnym zaburzeń rytmu serca. W latach 2009-2011 odbywała staże z zakresu elektrofizjologii w Herzzentrum w Lipsku  Niemczech. Dr Agnieszka Wojdyła-Hordyńska jest autorką i współautorką licznych publikacji krajowych i międzynarodowych z zakresu kardiologii i elektrofizjologii.

W maju br. dzieliła się z doświadczeniami z przeprowadzania ablacji z użyciem balonu RF podczas międzynarodowych warsztatów organizowanych przez Narodowy Instytut Kardiologii w Warszawie (Aninie).

W USK była w zespole, który przeprowadził pierwszy w regionie zabieg implantacji bezelektrodowego symulatora serca (na zdjęciu poniżej).  

Zespół Pracowni Elektrofizjologii.

Wiosną br. sama dołączyła i zachęca do udziału w ogólnopolskiej akcji #kardiowyzwanie, polegającej na pokonywaniu 7,5 tys. kroków dziennie. To rodzaj rehabilitacji pacjentów kardiologicznych i profilaktyki osób zdrowych.

Funkcję prezesa opolskiego oddziału PTK dr Wojdyła-Hordyńska przejmie jesienią br. od lek. Agaty Kubal-Tkocz, która także pracuje w Oddziale Kardiologii naszego szpitala.   

 

   

Przewiń do góry