Wizyta lekarzy z uczelni medycznej i szpitala w Iwano-Frankiwsku w Ukrainie

Data publikacji:
13/06/2023

Wizyta gości z Iwano-Frankiwska w szpitalu. Prof. Roksołana Nesterak, doc. Ludmyła Babluk, lek. Lilia Korolczuk i lek. Wołodymyra Sowtus z Narodowego Uniwersytetu Medycznego i Obwodowego Klinicznego Centrum Kardiologicznego Rady Obwodowej w Iwano-Frankiwsku rozmawiały o możliwościach dalszej współpracy w zakresie rehabilitacji i kardiologii z przedstawicielami naszego szpitala. 

Dyrektor generalny Dariusz Madera przedstawił zmiany, jakie zaszły w szpitalu w ostatnim czasie, m.in. uruchomienie nowej jednostki Centrum Naukowo-Badawczego. Po centrum oprowadził gości Grzegorz Sawicki, dyrektor Centrum Badań i Innowacji.

Prof. Marek Gierlotka i dr n. med. Piotr Feusette z Oddziału i uniwersyteckiej Kliniki Kardiologii mówili o rozwoju kardiologii klinicznej i realizacji projektów badawczych. 

Kierownik Zakładu Rehabilitacji Lidia Kalinowska i lek. Iwona Krajewska- Redelbach z poradni KOS przedstawili program rehabilitacji pacjentów kardiologicznych po zawale.

- Nasza współpraca ze szpitalem w Iwano-Frankiwsku trwa od wielu lat. W ostatnim czasie jest ograniczona, najpierw z powodu epidemii COVID-19, a następnie - wybuchu wojny - komentuje dyrektor generalny Dariusz Madera.

- Staramy się wesprzeć naszych ukraińskich partnerów w tej trudnej sytuacji, na miarę naszych możliwości. Zorganizowaliśmy dotychczas trzy transporty darów, głównie dzięki pieniądzom pozyskanym od sponsorów. Dziś z delegacją z Narodowego Uniwersytetu Medycznego i Obwodowego Klinicznego Centrum Kardiologicznego Rady Obwodowej układaliśmy plany wznowienia współpracy m.in. przez wymianę doświadczeń podczas konferencji naukowych, także w formule hybrydowej czy wizyty studyjne ukraińskich lekarzy w naszym szpitalu.  

 

Prof. Roksołana Nesterak przekazała dyrektorowi podziękowania od władz uczelni i szpitala. - Dziękujemy za to, co dotychczas dla nas zrobiliście i robicie. Zależy nam na skorzystaniu z możliwości zapoznania się z pracą szpitala w zakresie leczenia kardiologicznego i rehabilitacji, żebyśmy mogli wykorzystać tę wiedzę w naszej działalności. Z chęcią przedstawimy także nasze rozwiązania - mówiła prof. Nesterak. 

Przewiń do góry