Lek. Ewa Kot-Cierpiała członkiem zarządu Sekcji Chorób Serca u Kobiet Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Data publikacji:
06/07/2023

Ewa Cierpiała-Kot Kardiolog, od 10 lat pracująca w naszym szpitalu, została właśnie wybrana do zarządu Sekcji Chorób Serca u Kobiet Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w kadencji 2023-2025.

Ewa Kot-Cierpiała jest absolwentką studiów medycznych na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończyła je w 2013 roku, po czym trafiła na staż do naszego szpitala, w którym pracuje do dziś. Ukończyła specjalizację kardiologiczną, pracuje na stanowisku starszego asystenta.

- Problem różnic chorób układu krążenia względem płci jest złożony i wymaga ciągłych badań, co jest możliwe, m.in. dzięki istnieniu grup takich jak Sekcja Chorób Serca u Kobiet - zaznacza członek zarządu sekcji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Pytana o kardiologiczne zalecenia profilaktyczne, dr Kot-Cierpiała wskazuje: regularnie wykonywanie badań i stosowanie się do zaleceń lekarskich, nie przejmowanie się rzeczami, które tego nie wymagają, aktywne spędzanie czasu dostosowane do indywidualnych możliwości.

 

Przewiń do góry