9 i 10 lipca akcja szczepień przeciwko Covid-19 w CH Karolinka

07/07/2021
Punkt szczepień przeciwko Covid-19 w CH "Karolinka".

W najbliższy piątek i sobotę, 9 i 10 lipca, po raz kolejny uruchomiony zostanie punkt szczepień przeciwko Covid-19 w Centrum Handlowym Karolinka.

W tych dniach szpitalne zespoły szczepiące z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu będą tam podawały drugie dawki szczepionek Pfizer, dla osób, które w CH Karolinka przyjęły wcześniej (podczas czerwcowych akcji) pierwsze dawki.

- Zapraszamy też osoby, które chcą się zaszczepić, a jeszcze tego nie zrobiły. Przygotujemy dla nich szczepionki firm Pfizer i Johnson@Johnson – zapowiada Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta w USK.

Przypominamy, że na prowadzone przez USK szczepienia w opolskich centrach handlowych nie trzeba się wcześniej rejestrować, a skorzystać z nich mogą osoby w wieku od 16 lat.

Młodzież w wieku 16-17 lat, jeśli przyjdzie na szczepienie bez osoby dorosłej, musi mieć wypełniony i podpisany przez rodzica/opiekuna prawnego formularz, który wcześniej można pobrać i wydrukować z rządowej strony internetowej poświęconej szczepieniom.

- Dotychczasowe akcje szczepień w Karolince i Turawie Park cieszyły się sporym zainteresowaniem – komentuje Adriana Mazurkiewicz-Fornalik. – Tylko w CH Turawa Park podczas pierwszej akcji zaszczepiliśmy przez trzy dni niemal 390 osób, a w miniony piątek i sobotę, 2-3 lipca, ponad 330.

W CH Karolinka łącznie przez 12 dni w czerwcu zaszczepionych zostało ponad 1100 osób.

Punkt szczepień w centrum handlowym przy ul. Wrocławskiej, ulokowany jest w pomieszczeniu między wejściem do sklepu sportowego, a pierwszym wejście do CH od strony strefy gastronomicznej. Czynny będzie 9 i 10 lipca, w godzinach od 9 do 20.