Od dziś szczepienia przeciwko Covid-19 także w CH Karolinka. USK uruchomił tam nowy punkt szczepień

07/06/2021
Punkt szczepień przeciwko Covid-19 w CH "Karolinka".

Punkt szczepień przeciwko Covid-19 w CH Karolinka jest ulokowany w osobnych pomieszczeniach (wejście z zewnątrz, pomiędzy wejściem do sklepu Decathlon, a pierwszym wejściem do Karolinki od strony strefy gastronomicznej).

- Czynny jest w godzinach od 9:00 do 20:00, obsługiwany przez szpitalne zespoły szczepiące. Chętni do skorzystania ze szczepień nie muszą się nigdzie rejestrować. Na miejscu mogą wypełnić dokumentację potrzebną do przeprowadzenia szczepienia i przejdą kwalifikację medyczną, na której podstawie zostaną zaszczepieni - wyjaśnia Marcin Miga, dyrektor d.s. administracyjnych USK.

Punkt szczepień w Karolince będzie czynny w dni pracy centrum handlowego. Dysponujemy w nim szczepionkami firm Pfizer i Johnson&Johnson.

- Jesteśmy w trakcie rozmów na temat otwarcia kolejnego takiego punktu, pod koniec czerwca, w Centrum Handlowym „Turawa Park” - zapowiada dyrektor Marcin Miga.   

17 czerwca USK uruchomi natomiast punkt szczepień na Uniwersytecie Opolskim, z myślą o studentach i pracownikach, którzy nie zostali dotychczas zaszczepieni, a chcą skorzystać z tej możliwości. Zostanie on ulokowany w Studenckim Centrum Kultury i będzie działał w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Dotychczas (od 25 stycznia br.) szpitalne zespoły szczepiące USK podały ok. 50 tys. dawek preparatów przeciwko Covid-19.

Punkt szczepień w USK przy al. Witosa 26 pracuje przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 8:00 do 20:00. Znajduje się w budynku głównym, na poziomie -1, do którego prowadzi wejście od strony parkingu głównego lub ulicy Górnej. Droga do niego jest oznaczona niebieskimi strzałkami z napisem „do punktu szczepień”.

Rejestracja na szczepienia w USK prowadzona jest od  poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00, pod numerami telefonów 77 45 20 511, 77 45 20 512, oraz w poniedziałki, wtorki, środy i piątki pod numerem komórkowym 665 995 992. Rejestracja na szczepienia w USK możliwa jest także m.in. przez ogólnopolską całodobową i bezpłatną infolinię o numerze 989. 

Przypominamy, że do rejestracji potrzebne jest: imię, nazwisko, PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który pacjent będzie otrzymywał powiadomienia w sprawie terminu szczepienia.

Od 7 czerwca – zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień – uruchomiliśmy w USK możliwość rejestracji na szczepienia przeciwko Covid-19 dla 12-15 latków.

Zapraszamy ich do punktu szczepień w USK przy al. Witosa. Podczas szczepienia osób z tych roczników obecny musi być rodzic lub opiekun prawny, który wcześniej wypełnia i podpisuje specjalny formularz dla osoby niepełnoletniej.

Konieczności obecności rodzica/opiekuna prawnego podczas szczepienia nie ma natomiast w przypadku 16-17-latków. - Warunkiem jest wcześniejsze wypełnienie i podpisanie przez osobę szczepioną i rodzica odpowiednich kwestionariuszy. Dokumenty te można pobrać z rządowej strony internetowej poświęconej szczepieniom (www.gov.pl/web/szczepimysie) - wyjaśnia Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta w USK.  

16-17-latkowie mogą zgłaszać się na szczepienia bez rejestracji także do punktu w CH „Karolinka”.