Szczepienia przeciwko Covid-19 w opolskich centrach handlowych w lipcu

14/07/2021
Punkt szczepień przeciwko Covid-19 w CH "Karolinka".

16-17 i 21 lipca zespoły szczepiące Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu będą prowadzić akcje w CH Karolinka, a 19-20, 23-24 i 30-31 lipca - w CH Turawa Park.

Podczas ostatniej weekendowej akcji (9-10 lipca) w CH Karolinka podano łącznie 450 dawek szczepionek przeciwko Covid-19. Razem z wcześniejszymi 1820 wakcynacjami podczas czerwcowych akcji w centrach przy ul. Wrocławskiej i Zawadzie daje to niemal 2400. dawek podanych tam przez szpitalne zespoły szczepiące.

- Drugą dawką zaszczepimy osoby, które wcześniej przyjęły w tych miejscach pierwsze dawki Pfizera, ale także wszystkich zainteresowanych, którzy jeszcze nie skorzystali z możliwości szczepienia – wyjaśnia Małgorzata Czukiewska, zastępca koordynatora ds. szczepień przeciwko Covid-19. - Przygotujemy dla nich szczepionki firm Pfizer i Johnson@Johnson - zapowiada.

Przypominamy, że na prowadzone przez USK szczepienia w opolskich centrach handlowych nie trzeba się wcześniej rejestrować, a skorzystać z nich mogą osoby w wieku od 16 lat.

Młodzież w wieku 16-17 lat, jeśli przyjdzie na szczepienie bez osoby dorosłej, musi mieć wypełniony i podpisany przez rodzica/opiekuna prawnego formularz, który wcześniej można pobrać i wydrukować z rządowej strony internetowej poświęconej szczepieniom.

Według ustalonego z centrami handlowymi harmonogramu w „Karolince” zespoły szczepiące pojawią się w lipcu: w piątek i sobotę (16-17 lipca) oraz środę (21 lipca), a w CH Turawa Park, w poniedziałek i wtorek 19-20 lipca oraz w piątki i soboty: 23-24 i 30-31 lipca. 

Punkt szczepień w centrum handlowym przy ul. Wrocławskiej, ulokowany jest w pomieszczeniu między wejściem do sklepu sportowego, a pierwszym wejściem do CH od strony strefy gastronomicznej. Czynny w godzinach od 9 do 20.

Punkt szczepień w CH Turawa Park, czynny w tych samych godzinach, ulokowany jest w pomieszczeniach po dawnym sklepie „Praktiker”, przy zjeździe z obwodnicy.

Młodsze dzieci (zgodnie z narodowym programem szczepień -  od 12 roku życia) mogą zostać zaszczepione w punkcie w USK przy al. Witosa 26. W lipcu uruchamiamy dla nich dedykowany gabinet pediatryczny, w którym w środy (14, 21 i 28 lipca) w godzinach 15-19 będzie można skorzystać z konsultacji z pediatrą.