Uroczyste otwarcie wyremontowanego oddziału Pediatrii USK. Fotorelacja

02/06/2021
Otwarcie zmodernizowanego oddziału Pediatrii USK w Opolu.

"Dzisiaj mamy zupełnie inny oddział" - mówił dziennikarzom podczas uroczystego otwarcia Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - "Zmieniliśmy układ pomieszczeń, dostosowaliśmy do potrzeb działalności medycznej, poprawiliśmy bezpieczeństwo pobytu pacjentów i komfort pracy naszych pracowników".

Dr n. med. Agata Chobot, kierownik Oddziału Pediatrii USK opisywała, że oddział wzbogacił się w nowy sprzęt do diagnostyki gastrologicznej i leczenia; poprawiła się też znacząco nasza możliwość edukacji pacjentów z cukrzycą, jest wydzielony też pokój konsultacji psychologicznych.

"Ten oddział to wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka" - oceniła poseł PiS Violetta Porowska i podkreśliła, że do USK trafiają najtrudniejsze przypadki wymagające specjalistycznej diagnostyki.

"To jest oddział XXI wieku i będzie on służył dzieciom z naszego województwa, z całego kraju. To będzie opieka i świadczenie usług medycznych na najwyższym europejskim i światowym poziomie" - mówił Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

"Pomieszczenia dla dzieci są radosne i kolorowe. To ważne, że przeżywając trudne chwile mogą spędzać czas z rodzicami. Ważny jest też komfort. Prowadzona jest tutaj nauka" - wskazywała Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa.

"Wartość tego zadania nie podlega ocenie, dlatego, że jest rzecz najważniejsza, czyli dobro i zdrowie naszych dzieci" - dodał Przemysław Zych, wiceprezydent Opola.

Relacje z otwarcia wyremontowanego oddziału Pediatrii pojawiły się w wielu mediach: Nowej Trybunie Opolskiej, TVP 3 Opole, radiach Opole, Doxa, Park, Meloradio, Polskiej Agencji Prasowej oraz na stronach internetowych Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Uniwersytetu Opolskiego i rządowej zdrowie.gov.pl oraz facebookowym profilu Ministerstwa Zdrowia "Zdrowie jest najważniejsze".