"Wojownicy w białych fartuchach". Pacjent szpitala tymczasowego dziękuje naszym medykom za ciężką pracę

04/06/2021
Szpital Tymczasowy Covid-19  w Opolu

"Pragnę serdecznie podziękować osobom, które pracują w tym Szpitalu, lekarzom za ich chwalebną i doniosłą pracę, pielęgniarkom, terapeutom, psychologom, personelowi sprzątającemu oraz wszystkim pozostałym pracownikom tej placówki, którzy dzień w dzień ratują ludzkie życie, narażając przy tym swoje bez względu na potencjalne konsekwencje" - napisał w e-mailu adresowanym do dr. Marka Piskozuba, kierownika Tymczasowego Szpitala Covid-19 w Opolu, jeden z leczonych tam pacjentów.

"Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność, jaką odczuwam do Państwa, prawdziwych „wojowników w białych fartuchach”. Nigdy nie będę w stanie w pełni wyrazić mojego uznania i wdzięczności za wyjątkową pomoc jaką uzyskałem w waszym Szpitalu". 

W korespondencji pacjent relacjonuje, że najpierw spędził 6 dni w innym szpitalu, a następnie został przeniesiony do szpitala tymczasowego w Opolu w związku z chorobą Covid-19.

I dalej: "... (Tam - red.) z powodu bardzo ostrego przebiegu choroby oraz mojego stanu zdrowia, który został określony jako ciężki, trwała intensywna walka o moje życie i ostatecznie to właśnie życie wygrało ze śmiercią. Wygrała jednak również ciężka praca, jaką wykonali pracownicy służby zdrowia, która zakończyła się sukcesem. To właśnie oni, walcząc stale w dzień i w nocy, poświęcali swój czas opiece nade mną".

- "Jeszcze raz z całego serca dziękuję za uratowanie mi życia, dziękuję że jesteście Państwo przykładem dla świata i że walczycie z tą podstępną chorobą jaką jest Covid-19" - podkreśla pacjent. 

"Ogromne wyrazy wdzięczności dla całego personelu szpitala, DZIĘKUJĘ POLSKO, NA ZAWSZE DZIĘKUJĘ" - kończy pacjent, zaznaczając, że jest obcokrajowcem na stałe mieszkającym w województwie opolskim.

Dziękujemy za taką opinię i życzymy Pacjentowi dużo zdrowia.

Przez ponad 5 miesięcy działalności szpitala tymczasowego przyjęto do niego 620 osób.